Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Село має свій стиль...

Автор: alex від 5-07-2010, 17:58
  • 0
Село має свій стиль...


Не скажу, що дуже часто, але кілька разів на рік, в селі Олександрівка бувати доводиться. Особливо приємно приїздити сюди навесні-початку літа. Тільки-но в'іжджаєш до населеного пункту - одразу бачиш, що тут живуть люди з традиціями, селяни, які шанобливо ставляться до зовнішнього вигляду власних будинків і парканів.

Кожен двір - то особливість. У кого прямо на вікнах (зсередини) стоять гарні квіти, хтось намалював на паркані лебедів чи молоду пару. Є біля двору чепурні бесідки. Можливо, тому тут працює дільничний інспектор міліції «за сумісництвом», як кажуть, «на піврайону». Бо люди з особливим потягом до прекрасного не схильні до по­бутового хуліганства.
В Олександрівці, як і майже по всіх сільських радах, не особливо розкошують - не вистачає коштів. Майже всі витратні статті потребують донорських грошей, суб-венцій-дотацій. Є заборгованості до Пенсійного фонду, за природний газ.
І це при тому, що село, як не дивно, «заробляє» необхідні тисячі, їх було б достатньо і вистачило на все, якби ці гривні залишалися на місці стовідсотково, а не так, як сьо­годні - лише чверть.
Олександрівський сільський голова С.Глущенко, розповідаючи про справи громади, з вдячністю назвав прізвища двох сільських депутатів -О.Палаг і Г.Земляк, які віддані громадській роботі, на яких можна зіпертися в тяжку хвилину.
Цього року була сніжна зима. Майже три тижні траса від перехрестя до Олександрі-вки була «непрохідною». Надавав допомогу депутат районної ради С.Панов, який виділяв на розчистку снігу Т-156К. Громада йому вдячна за це.
... У цьому році ріка Сухий Мерчик повністю виправдала свою назву. Особливо словом «сухий». Землі чекають дощу - і не отримують необхідної вологи. Добре, що шахтні ко­лодязі мають майже в кожному дворі.Хоча, коли наша редакційна група побувала в селі, випали невеликі краплі-крихти дощу. Ми «привезли» Олександрівці дощ, але кабачки та гарбузи на городах так і не підняли свої «вуха». На полях «Ніка-Агро-Харків» і чотирьох одноосібників дозріває урожай. У переважній більшості - це короткі стеблі та вимучені спрагою зернові колоски. Як то воно буде з урожаєм у цьому році?
Чимало селян займаються особистим господарством. Вся надія на власні сили, спо­конвічний селянський оптимізм і підприємливість. Так і живуть.
Готуються в поточному році відсвяткувати 50 років сільській школі. Ремонтують храм Свято-Олександра Не-вського, який відкрили ще в 2005 році. Отець Миколай проводить службу. І православні повертають собі духовність, зцілюються у водохресній крижаній воді. Скоро, зовсім скоро дах храму увінчає купол.
Знамените на всю область Олександрівське водосховище зустріло нас великою хвилею, яка билась в оновлену дамбу. Жаль, що ставок знаходиться за межами населеного пункту, тож до сільського бюджету з нього не потрапляє жодної копійки. А так би знадобились кошти на ремонт дороги з твердим покриттям, зовсім вже її «заїздили» - яма на ямі.
Так і виживають у селі: хто їздить до Харкова, хтось живе з власного подвір'я, продаючи молоко. Така вже селянська вдача.
Білі хати. Пофарбовані вуг-ли, квіти і лебеді - таке воно село з красивою назвою Олександрівка.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.