Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Будні Олександрівської громади

Автор: alex від 9-07-2012, 12:51
  • 0

Головувати в територіальній громаді – без сумніву,  справа нелегка, адже проблем досить  багато, всюди потрібно встигнути, з усіма знайти спільну мову.

С.О.Глущенко працює сільським головою вже третє скликання, проблемами жителів села опікується понад десять років. Він і розповідає про те, чим живе нині, які нагальні завдання вирішує сьогодні Олександрівська територіальна громада.

- Нині у нас мешкає 450  жителів. І хоча демографічна ситуація, скажу чесно, не досить оптимістична, адже за поточний період цього року не народилося жодного немовля, все ж село живе. На території сільської ради функціонують необхідні для забезпечення життєдіяльності заклади соціально-культурної сфери – загальноосвітня школа, сільський  будинок культури, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення поштового зв’язку, є магазини. Але найголовніше – тут живуть прекрасні, трудолюбиві люди, - розповідає Сергій Олександрович.

- Сергію Олександровичу, можливості органу місцевого самоврядування, звісно, не безмежні, але що б Ви виділили із того, що вдалося зробити для розвитку громади?

- Говорити про те, що зроблено за всі роки, вважаю, не варто. Скажу лише за те, що з планів здійснили за останній період. Приміром, біля школи частково встановили огорожу. Причому, ця справа, як і інші, зроблена, передусім, завдяки ентузіазму небайдужих земляків, з мінімальними затратами коштів. Матеріали для огорожі придбали за рахунок коштів самооподаткування, ДП «Гутянське лісове господарство» і ТОВ «Нікос Агро Харків» допомогли. А вже власними силами довели роботу до кінця: депутати сільської ради О.В. Скирда, М.М.Шевченко, О.І.Каплуновська, М.І.Тонкошкур, П.О.Глущенко, І.В.Буцький, В.М.Земляк допомагали збирати штахет. Встановлювали депутати В.В.Фесенко, С.О.Вева,    О.М.Сельський та жителі В.П.Скирда, М.М.Паллаг, О.М.Фомін. У планах – встановити огорожу на дитячому майданчику. Є й кошти у сільської ради для цього, ось тільки майданчик не на балансі сільради. Але, впевнений, ми знайдемо вихід із ситуації і встановимо огорожу.

Взагалі, хочу сказати, що всі добрі справи у нашому селі здійснюються завдяки небайдужим землякам. І порядок у населеному пункті – теж спільна заслуга громади. Адже все залежить від совісті і свідомості  кожного. Хоча, хотів би відзначити і той факт, що, на жаль, не всі депутати з тринадцятьох, які обрала громада, беруть активну участь у життєдіяльності села, дехто навіть і на сесії не приходить. Мовляв, ти –голова, ти й вирішуй усі проблеми. Вважаю, це неправильний підхід, бо всі ми-обранці земляків, і лише спільно, усією громадою, можемо вирішити наболілі проблеми.

- Пам’ятаю, під час комплексного виїзду до громади голови райдержадміністрації олександрівцями було піднято низку проблем. Що на сьогодні вдалося вирішити?  

- Найперше, що ми вже почали робити і що вже, як кажуть, на завершальному етапі, -  освітлення. Сільська рада підготувала всі необхідні документи для заключення угоди з  районним енергозбутом, наразі центр села частково освітлюється за рахунок жителів.

На сьогодні проблемними лишаються два питання, які піднімали жителі під час комплексного виїзного прийому голови райдержадміністрації В.М.Бєлого до Олександрівки. Перше питання пов’язане із встановленням інформаційно-вказівного дорожнього знаку «Медзаклад» на автодорозі «Суми – Богодухів –Валки - Нова Водолага». Це питання було розглянуто на сесії сільської ради, кошти на придбання знака теж були виділені. Але тепер стоїть дилема: як використати ці кошти, оскільки дорога перебуває на балансі облавтодору.

Не вирішено у селі поки що і питання з Інтернетом. Більше 20 олександрівців подали заявки до Укртелекому, зверталися ми до відповідних структур у районі, області, навіть до Києва дійшли. Але, на жаль, поки що не передбачається встановлення лінії ADSL у селі, а безпроводовий Інтернет дуже дорогий і з малою швидкістю.

Багато у жителів і питань, пов’язаних із землею, зокрема, щодо розпаювання сінокосів і пасовищ. Люди хочуть оформити державні акти у приватну власність, отримати земельні частки для ведення особистого селянського господарства, але цей процес чомусь проходить повільно. Хоча ми зробили для цього все можливе: на загальних зборах громади створили комісію, провели відповідну роботу. Але віз, як кажуть, й досі там…

- Сергію Олександровичу, поділіться, будь ласка, планами на майбутнє…

- Плани, плани…Дуже багато задумів є, вистачило б лише наснаги, коштів і можливості втілити їх в життя. Адже ні для кого не секрет, що сільський бюджет – дотаційний, і ми більшу частину року живемо на позичках. Хочу наголосити й на тому, що у нашій сільській раді необов’язкові виплати не здійснюємо зовсім. Найближчим часом плануємо закінчити освітлення вулиць села. Працюємо також над тим, щоб встановити сміттєві баки, передусім, біля будівель соціальної сфери. Хочемо також придбати гойдалки для дитячого майданчика. Власне,будемо крок за кроком йти до мети – покращення життя громади.

- Наснаги Вам і команді однодумців у втіленні планів у життя.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.