Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


На порозі - новий навчальний рік

Щорічно напередодні навчального року ми спілкуємось з начальником відділу освіти, щоб дізнатися про нові тенденції в освіті району. Це вже стало доброю традицією. Тож і цього року ми поспілкувалися з начальником відділу освіти Богодухівської районної державної адміністрації І.О.Повойко.

- Ірино Олександрівно, по –перше, вітаємо Вас і всіх освітян району з початком нового 2015-2016 навчального року. Успішного початку і такого ж його продовження. Ну, і по-друге, як завжди, ми б хотіли знати, як завершилась робота спеціальної робочої групи з перевірки стану підготовки навчальних закладів та дитячих садків до нового навчального року. Ви задоволені результатами? Колективи яких закладів Ви хотіли назвати серед кращих?

- Хочу відзначити, що кожний заклад доклав зусиль та підготував свої приміщення до нового навчального року, та назвати ті колективи навчальних закладів, в яких зроблено великі об’єми роботи.

Так, у Богодухівській гімназії №1 здійснено частковий ремонт 70 кв.м даху та системи водогону, придбано шафи, стільці, дошки. У Богодухівському колегіумі №2 здійснено ремонт фасаду закладу.

За рахунок батьківських, спонсорських коштів частково замінено вікна у Богодухівській гімназії №1, Богодухівському колегіумі №2, Гутянській, Шарівській, Павлівській школах, Кле-нівському, Крисинському НВК. За рахунок бюджетних коштів замінено склопакети центральних вікон Богодухівського центру дитячої та юнацької творчості. В Забродівській школі здійснено капітальний ремонт 25 вікон. Замінено двері в Крисинському НВК, Матвіївській, Забродівській, Павлівській школах. Слід відзначити, що у Крисинському НВК здійснено капітальний ремонт порогу та коридорів приміщення. У Богодухівському колегіумі №2 вкрито 160 кв.м. підлоги лінолеумом. Оформлено фойє у Матвіївській школі, актова зала – у Полковомикитівській.

Закінчено обладнання дошкільного підрозділу Івано-Шийчинського НВК. Продовжуються роботи в Петропавлівському НВК. Крім того, виконано часткове переобладнання приміщення Максимівської школи під дошкільний підрозділ.

Велика увага приділяється стану харчоблоків. Так, кожний навчальний заклад придбав додатковий посуд. Крім того, у Богодухівському колегіумі №2 замінено покриття столів на харчоблоці, здійснено ремонт бойлерів та кухонної техніки. В Полковомикитівській школі замінено 2 миючих раковини, а в Олександрівській школі замінено пристрій для подачі води та фільтр для її очистки. За рахунок батьківських коштів придбано ванну для миття посуду в Хрущово-Микитівській школі. Здійснено ремонт водопроводу в Губарівському та Червононивському НВК.

Кожний педагогічний колектив попрацював над змістом методичної складової. Особливо хочеться відзначити якість поновленої стендової наочності, здійснено передплату періодичних видань.

Хочу подякувати батькам, які, незважаючи на економічні реалії, докладають багато зусиль для ремонту та підтримки дитячих садків. Зокрема, силами батьків були проведені поточні ремонти у групових, підсобних приміщеннях. У дошкільних навчальних закладах продовжується робота по частковій заміні старих вікон на енергозберігаючі.

Необхідно також зазначити високу якість підготовки, наполегливість, старанність педагогічних колективів, високу активність батьківської громади Богодухівських дошкільних навчальних закладів №№3,5,6,7,9, Гавришанського, Кручанського, Дмитрівського, Гутянського, Первухінського, Свердловського, Улянівського ДНЗ, дошкільних підрозділів  Крисинського, Губарівського, Івано-Шийчинського НВК.

Поряд із цим слід побажати колективам Богодухівського дошкільного закладу №8, Полковомикитівського більш креативного підходу до створення  розвивального середовища як у групових кімнатах, так і на майданчиках.

- Від справ господарських перейдемо до питань навчання і виховання. Які нововведення чекають богодухівських школярів і вчителів  з 1 вересня?

-.Перш за все, з 1 вересня цього року учні 1-7 класів будуть навчатися за новими Державними стандартами. Відповідно до цих стандартів вивчення іноземної мови розпочинається з першого класу, а з елементами інформатики учні будуть знайомитися уже в другому класі. Хочу зазначити, що всі педагогічні працівники, які будуть викладати зазначені предмети, пройшли курси підвищення кваліфікації при КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» та готові до роботи.

А ще, з 1 вересня учні 10 класу будуть продовжувати вивчати курс «Православна культура Слобожанщини», який раніше в 10-х класах не вивчався.

- Які ще з головних нововведень?

- За останній місяць в освітній галузі було скасовано близько 1000 звітів, які писали вчителі, директори, управління та відділи освіти впродовж навчального року. Це дасть можливість вчителю звільнитися від зайвої роботи і займатися безпосередньо навчально-виховним процесом.

Крім того, Міністерство освіти планує провести в 2016 році зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання з таких навчальних предметів: української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, російської, французької мов. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (базовий рівень – українська мова), однієї з іноземних мов, а також із математики або історії України зараховувати, як результати державної підсумкової атестації.

- Ірино Олександрівно, як забезпечені підручниками учні шкіл, бо не дивлячись на комп’ютерні технології, їх ще ніхто не відміняв. Чи не бракує підручників школярам?

- До сьогодні, як і всі навчальні заклади України, ми ще не отримали підручників для 4-х та 7-х класів, які навчатимуться за новими Державними стандартами. Тому на час їх відсутності вчителям дозволено користуватися тими навчальними книгами, які є у фондах шкільних бібліотек. Для учнів старшої школи станом на 01.09.2015 року забезпеченість підручниками по району складає 95,5% - недостатня кількість підручників з іноземної мови, відсутні підручники для профільних класів екологічного спрямування. Відділом освіти проведено роботу щодо перерозподілу підручників між іншими районами області. Тому будемо сподіватися, що всі учні району будуть забезпечені підручниками в повному обсязі.

- Звичайно, наших читачів цікавить, скільки учнів сяде першого вересня за парти навчальних закладів району, скільки першокласників вперше переступлять поріг школи?

- За шкільні парти сядуть близько 3300 учнів, з них 356 першокласників.

Скільки учнів підвозиться до навчальних закладів району? Який зараз в освіті автопарк? Які перспективи з цього питання?

- Станом на 1 вересня 2015 року безкоштовним підвезенням користується 545 учнів та вчителів. До послуг освітян є в наявності 12 одиниць  автотранспорту та кваліфіковані водії. Радісною новиною є те, що до початку 2015/2016 навчального року буде отримано, за сприяння Гутянської селищної ради, новий шкільний автобус для перевезення учнів Гутянської школи.

- Чи є в районі дефіцит кваліфікованих кадрів? Чи прийдуть до навчальних закладів молоді спеціалісти?

- Дійсно, в районі існує дефіцит кваліфікованих кадрів, а саме: вчителів англійської мови, історії, математики та інформатики, біології, вихователів дошкільних навчальних закладів.

На даний час до відділу освіти звернулося 8 молодих спеціалістів, які працевлаштовані у навчальні заклади району: колегіум №2, ліцей №3, Крисинський НВК.

- Чи практикується зараз повернення коштів за проїзд вчителям, які добираються до місця роботи в сільську місцевість громадським транспортом?

- Кредиторська заборгованість перед вчителями, які добираються до місця роботи в сільську місцевість, за 2013-2014 роки складає 119, 6 тисяч гривень. Станом на 20 серпня ці кошти зареєстровані, профінансовані і в серпні повністю будуть виплачені вчителям.

У зв’язку з незабезпеченістю бюджету по галузі «Освіта» у 2015 році зазначені кошти не були заплановані, тому витрати на проїзд компенсуватися не будуть.

- Освіта починається з дитсадка. Які справи в цій царині?

- З метою продовження планомірної роботи щодо створення додаткових місць для дітей дошкільного віку сільської місцевості у 2014/2015 навчальному році в районі проведено роботу щодо підготовки до введення в дію Петропавлівського та Максимівського НВК

Отже, у 2015/2016 навчальному році в районі функціонуватиме 14 ДНЗ та 7 НВК.

Дошкільними навчальними закладами району проведено значний обсяг робіт щодо створення належних умов для функціонування закладів, навчання та виховання дітей, комфортного їх перебування. Загальна сума витрачених бюджетних і позабюджетних, батьківських коштів на проведення ремонтних робіт складає 1623702, 0 грн.

Ірино Олександрівно, чи не зменшило зовнішнє незалежне оцінювання кількість відмінників?

- На жаль, за результатами зовнішнього незалежного оцінювання кількість випускників – претендентів на нагородження медалями зменшилася на одну особу.  

- Якими були здобутки наших школярів за підсумками минулого навчального року?

- За результатами навчального року 10 одинадцятикласників із 195 нагороджені золотими і срібними медалями, 15 учнів 9-х класів отримали свідоцтва про освіту з відзнакою.

Успішно виступили школярі на ІІІ етапі олімпіад з базових дисциплін, зайнявши 13 призових місць. Вони вибороли 3 других і 10 третіх місць. До речі, 8 призерів ІІІ етапу – це учні Богодухівської гімназії № 1, 3- Богодухівського ліцею № 3.

Яскравою була і залишається така форма робота з обдарованими дітьми, як робота в МАН. У 2014/2015 навчальному році  10 учнів нашого району стали призерами ІІ (обласного) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук ( проти 7-ми у минулому році).

- Чи вимагається в цьому році обов’язкова шкільна форма?

 - В навчальних закладах шкільна форма вводиться згідно з Указом Президента України «Про шкільну форму», Статуту школи, рішення педагогічної та батьківської рад школи.

Кожен навчальний заклад самостійно визначає кольорову гаму та модель одягу, погоджуючи з батьками учнів. Тобто, це, в цілому, не примха сьогодення. Це та норма, яку потрібно було б виконувати вже досить давно.

- Чим відзначиться цьогорічний День знань?

- Тему першого уроку в цьому році кожна школа визначає самостійно.

-  Чи планується виплата щорічної винагороди?

- Так, планується. У 2015 році до кошторису відділу освіти закладені кошти у розмірі 10% від посадового окладу педагогічних працівників,  які отримають цю винагороду напередодні Дня працівників освіти.

- І наостанок, Ваші побажання колегам напередодні нового навчального року.

- Хочу побажати всім освітянам терпіння. Будьте впевнені в собі, тому, що учні мають відчувати - вчителі готові їх вислухати, допомогти. Тому особливо важливими та потрібними сьогодні стають відданість, співчуття та навички вчителя. Важливо підтримувати учнів у формуванні позитивних методів подолання стресу та страху, допомагати їм обрати оптимальні стратегії для тієї чи іншої ситуації.

Всім нам здоров’я, наснаги та мирного неба над головою!

- Дякуємо за вичерпні відповіді.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.