Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Діана, котра поєднує серця

Так з повною впевненістю можна сказати про Д.В.Кісіль, яка вже 15 років очолює Богодухівський відділ РАЦС. Цю приємну і красиву жінку знає багато жителів району, оскільки вона поєднала серця багатьох сотень наших земляків.

 «Іменем Закону України, за вашою взаємною згодою, ваш шлюб зареєстровано. Як представник держави, я оголошую вас чоловіком та дружиною»,  – урочисто промовляє Діана Вацлово ось уже кілька десятків років. Тож сьогоднішня розмова – саме з нею, Діаною, котра поєднує серця.

- Діано Вацлово, чи пам’ятаєте Ви свою першу пару, шлюб яких Ви реєстрували?

- Так, дійсно, пам’ятаю. Це була дуже хвилююча мить. Зараз у цього подружжя вже троє діточок.

- Чи можете Ви сказати, скільки пар зареєстровано Вами особисто?

- Більше трьох тисяч.

- Як Ви вважаєте, обстановка, в якій укладається шлюб, впливає якось на подальше сімейне життя?

- Думаю, що абсолютно не впливає. Звичайно, молоді люди, які вперше реєструють шлюб, хочуть, щоб це було урочисто. І дівчатам як більш романтичним натурам хочеться надіти біле плаття, послухати марш Мендельсона, сказати довгоочікуване: «Так, я згодна», надіти обручку - і щоб це було один раз і на все життя. Я не думаю, що неурочиста реєстрація шлюбу передбачає несерйозне ставлення до самого шлюбу. Якщо почуття сильні, то цей шлюб буде один - і на все життя, а можна і десять разів урочисто реєструвати шлюб, і при цьому не створити сім’ї з великої літери.

- А сім’я з великої букви - це яка, по-Вашому?

- Це сім’я, де є повага один до одного, довіра, взаєморозуміння. Не потрібно концентрувати увагу на недоліки один одного, а бачити, насамперед, достоїнства. І любов теж повинна бути, без неї ніяк. Любов повинна бути складовою цього всього - і дружби, і розуміння, і поваги ... У справжній сім’ї повинні бути довірливі, дружні стосунки, щоб можна було поділитися один з одним проблемами, які, я вважаю, потрібно вирішувати відразу, не відкладати в довгий ящик. А якщо немає довіри, то рано чи пізно з’являються підозри, ревнощі. Заводиться черв’ячок, який точить зсередини, і від цього сім’я може розпастися.

- Як Ви вважаєте, шлюб потрібно зберігати будь-якою ціною?

- Це повинна вирішити для себе сама пара, що для них важливіше: сім’я, або свобода. З одного боку, шлюб потрібно зберігати за будь-яку ціну, бо сім’я - це святе, а з іншого - можна сказати й інакше: навіщо ж ховати себе заживо, якщо у людей немає нічого спільного? Батьки повинні давати приклад для наслідування своїм дітям, щоб ті згодом створили таку ж міцну сім’ю. Але, якщо настав період, коли разом перебувати нестерпно, можливо, варто і задуматися. У деяких випадках розлучення батьків може менше травмувати дитину, ніж сварки мами і тата.

- Який шлюбний вік встановлено законодавством України?

- 18 років - як для чоловіків, так і для жінок. Реєстрація шлюбу з 14 років можлива лише за наявності рішення суду.

- Стали б Ви агітувати жити в цивільному шлюбі або узаконити свої стосунки?

- Ні. Агітація ні до чого не приводить. Люди повинні вирішити це самі. Свого часу були дуже поширені цивільні шлюби, хоча немає такого поняття, як «цивільний шлюб». Цивільний шлюб не передбачає жодних правових зобов’язань - фактично це просто спільне проживання, але ж і сусіди можуть спільно проживати. Я часто стикаюся з такими ситуаціями, коли люди прожили разом більше 20 років цивільним шлюбом, і не дай Бог, з одним з них щось трапиться, тоді інший не зможе успадкувати майно. Хоча жили фактично однією сім’єю, в одній квартирі - і виявиться, що хтось із них проживає в квартирі на «пташиних правах».

- Чи вірите Ви, що у кожної людини десь є своя «друга половинка»?

- Звичайно. Є люди, які за внутрішнім станом душі дуже схожі один на одного. Вони відчувають один одного. Коли є внутрішній зв’язок, то це і є «друга половинка».

- А при погляді на молодят Ви можете відразу визначити: цей шлюб укладається по любові або з інших причин?

- Звичайно. Молодята світяться від щастя. У їхніх очах можна побачити всі їхні почуття. Мені здається, що 90% пар, які урочисто реєструють шлюб, не чують нічого, що їм кажуть, - настільки вони розчиняються одне в одному. У них душа радіє, і вони стають на рушник дійсно як єдине ціле. А є пари більш стримані у вираженні своїх почуттів на людях. Деяким молодятам здається, що обряд реєстрації шлюбу пролетів за секунду, а іншим - що він тривав годину.

- Які почуття Ви відчуваєте при реєстрації шлюбів?

- Для кожного нашого фахівця є особливим якийсь фрагмент обряду - наприклад, одягання обручок. Особисто для мене особлива та частина обряду, коли батьки благословляють молодих на щасливе спільне життя, і молодим потрібно підійти і поклонитися. Мені навіть важко вимовляти ці слова при реєстрації.

-  Чи пам’ятаєте  Ви своє власне весілля?

- Так, чудово пам’ятаю! Так трапилось, що мій шлюб реєструвався в приміщенні Богодухівського районного будинку культури. Це була перша субота, коли реєстрували шлюби в приміщенні Будинку культури. Це було 20 років тому.

- Що б хотіли побажати молодятам, котрі тільки планують стати на весільний рушник?

- Звичайно, одружуватися! Адже чи є в світі година щасливіша за ту, коли зустрічаються два серця, щоб усе життя битися поруч? Тож хай веде майбутніх молодят щаслива доля спільною дорогою життя, встеленою калиновим цвітом любові. Нехай завжди звучить у їхніх серцях мелодія весільної пісні і сонцем сяють веселкові кольори рушника спільної долі. Адже це прекрасно, коли молодята наважуються на такий відповідальний крок у власному житті – створити родину.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.