Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Зусиллями кожного богодухівця і всієї громади

Інтерв’ю з міським головою з нагоди Дня міста вже стали доброю традицією «Маяка». Готуючись до цьогорічного святкування, наш кореспондент знову зустрівся з очільницею Богодухівської громади Н.І.Олексенко. Пропонуємо вашій увазі розмову з нею.

- Наталіє Іванівно, кожне місто, як і кожна людина, має своє неповторне обличчя. А яке обличчя у Богодухова?

- Дійсно, міста – як люди: у кожного свій шлях, своя доля. Богодухів по праву можна назвати перлиною Слобожанщини, відомого своєю історією, що сягає глибини віків, багатим на талановитих людей. Пройшовши через усі випробування, сьогодні він постає перед нами гордим, вільним і, що найважливіше, молодим українським містом. Його обличчя чудово поєднує пам’ятки минулого та новобудови, відроджені храми і яскраві клумби, виробництво і зони відпочинку, навчальні заклади та дитячі майданчики. Для мене, як і для моїх земляків, Богодухів чудовий і неповторний у будь-яку пору року.

- А що є найбільшою цінністю нашого міста?

- Найбільша цінність Богодухова – люди, руками яких він став таким, яким сьогодні бачимо його ми і гості міста. Богодухівці зробили свій рідний дім чистим, охайним, широко розкритим назустріч усім, хто завітає до нас. Саме зусиллями кожного жителя зокрема і всіх разом створюється неповторний образ нашого міста, зберігається його історія та закладається майбутнє.

- Які конкретні успіхи має громада вже у цьому році?

- Головним досягненням я б назвала подальший розвиток ініціативи, зацікавленості у вирішенні невідкладних питань життєдіяльності громади самих богодухівців. Тобто девіз «Влада і громада – разом!», який ми визначили основним у роботі міської ради, дійсно працює. Зокрема, на міський конкурс міні-проектів розвитку територіальної громади надійшло 8 проектів від ініціативних груп. Усі проекти підготовлені належним чином і засвідчують готовність об’єднати ресурси міської ради та громадськості для розв’язання соціально значущих проблем Богодухова. Тому конкурсний комітет затвердив і взяв до виконання усі проекти, завдяки яким у Богодухові з’являться нові дитячі ігрові та спортивні майданчики на вулицях Лозівській, Радянській, у дитячому садку № 9, гімназії № 1, ліцеї № 3, буде облаштовано ігровий павільйон у дитячому садку № 6, відремонтовано каналізаційну систему ліцею № 3, реконструйовано зовнішню систему водовідведення будинку 1/3 по вул.Космічній.

Порадували богодухівці своєю активністю і в огляді-конкурсі «Кращий дитячий майданчик». Окрім дбайливо доглянутих дитячих майданчиків на вулицях Воровського, Гоголя – Короленка, Лозівській – Бєляєва, Кривоносова, буд.3, 8-го Мехкорпусу, буд.2, вразили своєю ініціативою, фантазією, любов’ю до дітей мешканці вулиць Оверченка у Богодухові і Шкільної у с.Семенів Яр, які своїми руками створили прекрасні куточки для дитячих розваг. Тому міською радою на всіх цих майданчиках буде встановлено додаткове обладнання.

Досягти успіхів у вирішенні завдань соціально-економічного розвитку можна лише за умови співпраці всіх гілок влади та громади. У нас є розуміння і підтримка як на районному, так і на обласному рівнях. Лише завдяки цьому в поточному році з обласного бюджету виділено 341212 грн. на реалізацію наших проектів -  переможців обласного конкурсу міні-проектів «Разом у майбутнє». Це «Вікна для «Теремка» (заміна вікон у дошкільному навчальному закладі № 7 «Теремок»), «У «Ялинці» тепло кожній дитинці» (заміна системи опалення у дошкільному навчальному закладі № 5 «Ялинка»), «Наша оселя» (ремонт покрівлі будинку по вулиці Охтирській, 27/9 ОСББ «Фортуна»). Роботи у дитячому садку № 5 вже виконані, інші проекти будуть реалізовані найближчим часом.

Обласною радою також виділені кошти на проекти «Реконструкція водопроводу по вулицях Робітничій, Заводській, Горького, Загорулька в місті Богодухові» та «Реконструкція водопроводу по провулку Садовому в місті Богодухові». Визначені і виконавці робіт, і термін реалізації - III квартал цього року.

Щодо будівництва каналізаційного колектора по вулицях Чалого, Загорулька і Урицького, реконструкції системи водовідведення у місті (другий пусковий корпус), реконструкції очисних споруд по вулиці Катукова, будівництва водопровідної мережі від водогону по вулиці Пушкіна до водозабору по вулиці Катукова, маємо підтвердження про виділення на ці роботи коштів з державного бюджету в поточному році.

Приєднавшись до Європейської ініціативи «Угода мерів», мета якої полягає у вирішенні проблем потепління клімату (зменшення викидів вуглекислого газу, зростання енергоефективності, збільшення частки відновлювальних джерел енергії в структурі енергоносіїв), міська рада направила пропозиції з модернізації приладів вуличного освітлення по вулицях Охтирській, Чкалова, Байдукова, Робітничій, Петровського, Руднєва, Дерегуса, Дем’яна Бєдного, Третяківській, Віталія Сахна, Лозівській, Пролетарській, Радянській, Привокзальній Слобідці, Воровського, Оксенича, Червоний Яр, частині вулиці Леніна, а також у мікрорайонах вулиць Шевченка, Чалого, Охтирської, Дем’яна Бєдного для подальшого залучення інвестицій.

Також міська рада для забезпечення житлом вимушених переселенців надала пропозиції у рамках інвестиційного проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» щодо реконструкції під житло будівлі недобудованого дитячого садка в селі Семенів Яр, а також двоповерхового гуртожитку по вулиці Космічній, буд.1/1 – під 24-квартирний житловий будинок, і вони пройшли попередній відбір. До речі, на такі проекти уряд Німеччини передбачає гранти до 300 тис.євро без обов’язкового співфінансування.

Це коротко тільки про основні напрацювання протягом цього року.

- Дякуємо за розмову, Наталіє Іванівно. Бажаємо Вам, команді міської ради і всім богодухівцям і надалі такого ж ентузіазму, незаспокоєності на досягнутому та нових ідей. А нашому місту – процвітання, добробуту і вічної молодості. 

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.