Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


М.О.Носова: «Лише разом ми можемо навести лад у своєму домі»

Шарівська селищна рада – одна з найчисленніших у районі, складається з трьох населених пунктів - селище Шарівка, села Першотравневе і Мар’їне, в яких на сьогоднішній день проживає 2115 мешканців.

Чим живе шарівська громада сьогодні, які має плани на майбутнє – розмова з селищним головою М.О.Носенко.

- Марино Олександрівно, Ви очолюєте селищну раду перше скликання. Не секрет, що громадам, особливо сьогодні, важко не те що розвиватися, а навіть виживати. Як Вам, досить молодому керівникові, до того ж жінці, вдається, як кажуть, триматися на плаву і рухатися вперед.

- Передусім, хочу сказати, що виконавчий комітет Шарівської селищної ради, як орган місцевого самоврядування, постійно працює над планомірним розвитком своєї території, що відображається в селищному бюджеті та місцевих програмах.

Зважаючи на те, що на утриманні селищної ради перебуває багато закладів соціального характеру, а джерела його наповнення не відповідають потребам, селищний бюджет є дотаційним. І хоча він включає лише захищені статті, ми знаходимо інші джерела фінансування з тим, аби забезпечити  життєдіяльність всіх населених пунктів та вирішувати найгостріші проблеми жителів.

- Що конкретно можете відзначити з того, що зроблено за минулий рік?

- Одна з найболючіших проблем громад –це несанкціоновані сміттєзвалища. І ми з цим нещадно боремося. Минулого року на території ради було  ліквідовано більше десяти стихійних сміттєзвалищ. Причому постійно проводиться прибирання території населених пунктів ради. І хочу зазначити, що  з кожним роком все більше односельців усвідомлює, наскільки ці заходи є важливими. Хоча, на жаль, є і окремі жителі, які ще не прийшли до розуміння: тільки спільними зусиллями ми можемо навести лад у нашому спільному домі – у селищній раді.

У продовження цього питання хочу сказати також і про те, що на сьогодні здійснюється централізований вивіз твердих побутових відходів - завдяки технічній допомозі ТОВ “Трайгон Фармінг Харків”. Користуючись нагодою, хочу висловитивдячність своїм односельцям, які підтримують цей захід та сподіваюся, що всі інші земляки також усвідомлять його важливість для забезпечення належного санітарно-екологічного стану селища.

Минулого року ми також проводили роботи по ліквідації аварійних насаджень у населених пунктах селищної ради.

У межах фінансування, із залученням благодійної допомоги, постійно вирішуємо найгостріші проблемні питання закладів, що належать до комунальної власності селищної ради (Свердловський ДНЗ, Шарівський СБК, Шарівська бібліотека-філія), та тих, що здійснюють свою діяльність на території селищної ради і є життєво необхідними для людей (Свердловська АСМ, Шарівська ЗОШ).

На сьогодні на завершальному етапі робота з освітлення вулиць Свердлова та Набережна в селищі Шарівка.

Незабаром світле свято Перемоги, і щороку напередодні 9 Травня ми проводимо поточні ремонти меморіалу та пам’ятників воїнам загиблим у роки Великої Вітчизняної війни. Але, звичайно, всі пам’ятники потребують капітального ремонту. Тож сподівання лише на те, що фінансова ситуація покращиться, і ми зможемо вирішити це та багато інших наболілих питань.

- Якщо підсумувати роботу виконавчого комітету за минулий рік, можете назвати конкретні цифри, які характеризують вашу роботу.

- Звичайно всю роботу виконавчого комітету виразити в цифрах неможливо, але певні цифри відображають його діяльність. Передусім, зазначу, що у   повсякденній роботі працівників виконавчого комітету пріоритетними є потреби громадян, які задовольняються відповідно до законодавчих нормативних актів, та актів селищної ради. Так, підсумовуючи роботу за 2014 рік, можна визначити наступне: на прийом до селищного голови (з особистих питань) звернулося 117 громадян, яким було надано відповідні роз’яснення; надано 1110 довідок громадянам; оформлено субсидій 55 сім’ям; вчинено 232 нотаріальних дії; складено 55 актових записів цивільного стану. До речі, минулого року у нашій селищній раді народилося 18 немовлят, а померло 28 жителів.

Продовжуючи тему, скажу, що прийнято 250 рішень виконавчого комітету та селищної ради, в тому числі 80 % з них за зверненнями громадян; постійно здійснюється роз’яснювальна та практична робота, щодо здійснення реєстрації громадян за місцем проживання, чи зняття з реєстрації; постійно здійснювався (і здійснюється в цьому році) соціальний супровід сімей, що перебувають в скрутних життєвих обставинах (5 сімей); проводяться заходи, спрямовані на привітання пільгових категорій громадян до державних та інших свят.

На сьогодні стало одним з актуальних питань роботи виконавчого комітету селищної ради надання допомоги сім’ям учасників АТО у вирішення їх побутових проблем. І ми над цим працюємо.

- Марино Олесандрівно, сьогодні майже для усіх громад району питанням номер один є водозабезпечення. Як у Вас з цим?

- Дійсно, це питання дуже болюче. Ми постійно здійснюємо ремонт водомережі в Шарівці та Першотравневому. Водомережа зношена, дуже розгалужена, при цьому технічна документація на неї відсутня. І в той же час вона є найважливішим джерелом водопостачання для наших населених пунктів.  Підприємство, яке обслуговує водомережу, відповідно до угоди, не фінансує її ремонт, у тому числі капітальний, ліквідацію постійних поривів тощо. Селищна рада за свої кошти теж не в змозі вирішити ці питання. І коли минулого року наша громада була на межі припинення водопостачання через серйозну аварійну ситуацію, то лише завдяки небайдужим людям питання було вирішено. Тож, користуючись нагодою, хочу подякувати тим, хто нас підтримав і допоміг, це – народний депутата України О.М.Біловол, Почесний президент благодійного фонду «З добром до людей» Т.В. Біловол, ТОВ “Трайгон Фармінг Харків”, ТОВ «Агрофірма Телец», СК ”Північ”, ТОВ СП ”Родіна”. Щира вдячність вам усім.

На сьогодні громада все більше усвідомлює, що вирішення питання вода забезпечення лягає на плечі самих громадян, і нам всім потрібно скеровувати свою роботу у цьому напрямку.

- Назвіть, будь ласка, найважливіші для громади проблеми, над  вирішенням яких працюєте.

- Зрозуміло, що всього не перелічити. Назву лише, як кажуть най-най-най. І, звичайно, щоб їх розв’язати, мало самого бажання і ентузіазму. Кожне питання потребує коштів, зазвичай чималих. І хоча ми постійно працюємо над основним своїм завданням – наповненням бюджету, щоб забезпечити належне функціонування всіх населених пунктів, всіх об’єктів соціально-культурної сфери, все ж цього недостатньо, щоб раз і назавжди вирішити наболілі питання громади. Які саме –назву. Ремонт водомережі, ремонт будівлі Свердловського ДНЗ та капітальний ремонт його комунікацій (водомережа, система опалення). Капітальний ремонт будівлі та облаштування системами опалення будівлі Шарівського СБК та спортивного залу. Відновлення вуличного освітлення у всіх населених пунктах. Ремонт шахтових колодязів загального користування в селах Мар’їне та Першотравневе. А ще плануємо оновити генеральні плани населених пунктів селищної ради, ремонтувати комунальні дороги. Це лише низка наших планів…

- Що б хотіли побажати читачам, землякам?

- Передусім, хочу подякувати всім небайдужим односельцям, які переймаються разом зі мною та моїм колективом нашими повсякденними проблемами, надають посильну допомогу у їх вирішенні. Лише разом ми можемо навести лад у своєму спільному домі.

Робоча нарада у селищного голови.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.