Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Субсидія: кому, скільки і як

Нові тарифи на газ стали шоком для усіх українців, і жителів Богодухівського району зокрема. До того, що блакитне паливо подорожчає, люди були морально готові. Але ж не настільки... Плата за електроенергію теж зросла. Ось, приміром, як пишуть офіційні ЗМІ, найекономніша категорія споживачів, яка досі використовувала на рік до 2500 кубометрів газу і платила по 1,08 гривні за кубометр, тепер платитиме 7,188 гривні (з 1 травня по 30 вересня). З 1 жовтня по 30 квітня вони зможуть платити за “пільговим” тарифом — 3,6 гривні за кубометр. Та й то лише у тому випадку, якщо вкладуться у 200 кубометрів у місяць. Звісно, такий хід подій аж ніяк не радує простого громадянина. Звичайно, з початком нового опалювального сезону кількість родин, які матимуть право на отримання субсидій, мабуть, значно збільшиться. Отож, «маяківці» поспілкувалися з начальником управління соціального захисту населення РДА Н. В. Жижирій і дізналися про нове у оформленні субсидій на житлово-комунальні послуги.

- Наталіє Володимирівно, скажіть, будь ласка, кому призначатиметься субсидія?

- Субсидія призначатиметься одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг.

Право на отримання житлових субсидій мають домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу.

- Куди і як подаються документи?

- З питання призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Документи для призначення субсидії можуть бути надіслані до місцевого управління соціального захисту населення поштою.

У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

-  Які необхідно надати документи для призначення субсидії?

-  Це - спрощена заява (за встановленою формою на І арк); спрощена декларація про доходи і витрати осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (за встановленою формою на 1 арк).

Всі інші відомості, що необхідні для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами) надають організації, які надають ці послуги, на запит органів соціального захисту населення.

Інформацію про доходи для призначення житлової субсидії органи соціального захисту населення будуть отримувати у порядку обміну від Державної фіскальної служи та Пенсійного фонду.

- А який термін призначення житлової субсидії?

- Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначатиметься на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням.

Для призначення житлової субсидії застосовуватимуться доходи за попередній календарний рік без урахування сплачених податків.

Після закінчення терміну отримання субсидії органи соціального захисту населення здійснюватимуть розрахунок субсидії на наступний період автоматично.

Для цього вони збиратимуть необхідну інформацію без звернення громадянина і протягом двох місяців з початку нового періоду прийматимуть рішення щодо призначення (непризначення) субсидії цим домогосподарствам та письмово інформують про прийняте рішення громадян, які зверталися.

- Наталіє Володимирівно, яка передбачена відповідальність заявника за надані відомості для призначення субсидії.

- Всі члени домогосподарства дають згоду на обробку персональних даних про сім’ю, доходи, витрати, що необхідні для призначення житлової субсидії.

У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг) заявник зобов’язується у місячний термін повідомити орган соціального захисту населення.

Якщо подано неповні чи недостовірнівідомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, може бути відмовлено в призначенні субсидії або припинено її надання. У такому разі заявник зобов’язується повернути надміру перераховану (виплачену) суму субсидії уподвійному розмірі. 

- Коли набувають чинності зміни до програми субсидій?

- Зміни до порядку призначення житлових субсидій набувають чинності і будуть застосовуватись при наданні субсидій з 1 травня 2015 року.

При цьому норма щодо доставки до кожного домогосподарства спрощених форм заяви та декларації для звернення за призначенням субсидії (у квітні та жовтні 2015 року) набирає чинності з моменту опублікування.

- Дякую за розмову

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.