Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Свято тих, хто зберігає, розвиває і відтворює безцінні духовні скарби нашого народу

Усі ми хочемо жити в країні, в якій можна було б пишатися не лише славним минулим, а й здобутками сьогодення та переконливими перспективами в майбутньому. І у цьому велику роль відіграє саме культура, саме вона формує нашу свідомість. Від культури залежить наші ідеали та амбіції, якість і стиль життя та мислення, якість наших стосунків. Людина створює економіку. А хто створює Людину? Культура! Врешті, культура існує там, де є Людина. Саме Людина є споживачем і носієм культури. І тому культура – це нерозривна єдність традицій та інновацій, це збереження своєї сутності й одночасно розвиток.

 Дуже приємно, що культура Богодухівщини не занепала, вона розвивається. Працівники культури району роблять все можливе для того, щоб в селах та в районному центрі не згасав вогник духовності. З’являються нові аматорські колективи, звучать нові твори, проходять творчі звіти закладів культури, культурно - мистецькі заходи, фестивалі та конкурси, де мистецькі колективи гідно заявляють про себе. А за проведенням культурно-масової роботи стоїть велика творча праця, творчі пошуки працівників культури. Про сьогодення і перспективи  культури Богодухівщини розповідає завідувач сектора культури Богодухівської РДА А.М.Волошко:

- На території нашого району діє 28 закладів культури клубного типу системи Міністерства культури України: 12 сільських будинків культури, 15 сільських клубів та комунальний заклад Богодухівської районної ради «Районний будинок культури», 35 бібліотек комунального закладу Богодухівської районної ради «Централізована бібліотечна система», дитяча музична школа ім. В.Т. Борисова, комунальний заклад Богодухівської районної ради «Районний краєзнавчий музей».

Одним із головних напрямків діяльності закладів культури є заходи щодо підтримки та розвитку художньої самодіяльності – виявлення творчого потенціалу, залучення широкої маси населення до участі в творчих колективах, збагачення репертуару виконавців. При клубних закладах району діє 170 клубних формувань, в яких 1812 учасників. У районі діють два «народних» колективи: фольклорний колектив «Шарівчанка» (кер. О.П.Субота), хор «Українська пісня» (кер. Л.О.Криворучко) та «зразковий» - дитячий хореографічний колектив «Надія» (кер. Н.П.Педан).     

Протягом року працівниками клубних закладів району організовано та проведено більше 2 тисяч різноманітних культурно-дозвіллєвих заходів. Велика увага приділяється удосконаленню заходів, що розраховані на різні вікові категорії населення. Це – культурно-мистецькі акції за участю дітей та молоді, розважально-інтелектуальні програми, дисковечорниці, дитячі ранки, вечори-вогники, вечори для людей похилого віку та інші.

З народним колоритом, не полишаючи традиції району, проводяться: свято Миколая, новорічний обряд «Меланка ходила, Василька просила», свято Водохреща «З Йорданською водицею до здоров’я і добра», свято Масляної «Зиму проводжаймо – весну зустрічаймо», свято Великодньої писанки, свято Івана Купала. Працівники культури району ведуть пошукову роботу з метою відродження народних та обрядових традицій Слобожанщини. Далеко за межами району відомий народний фольклорний колектив «Шарівчанка» і дитячий фольклорний колектив «Джерельце» Шарівського селищного будинку культури та фольклорний колектив «Родина» Кручанського сільського будинку культури.

- Алло Миколаївно, розкажіть, будь ласка, про досягнення аматорів Богодухівщини на районній, обласній сцені. Чим може пишатися наш край? 

- Помітна участь кращих аматорських колективів і окремих виконавців у районних та обласних заходах, таких як: районний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Музи і діти» (м. Дергачі), регіональний конкурс читців «Вічне слово Кобзаря» (м.Харків), обласний конкурс вокальної та інструментальної майстерності «Музика душі» (м.Харків), відкритий фестиваль-конкурс вокального мистецтва «Вінок Слобожанщини» (м.Харків), обласний фестиваль танцю «Слобожанські барви» (м.Харків), регіональний фестиваль пісенно-обрядового фольклору «Сьогодні – Івана, а завтра - Купала» (с. Сковородинівка).

Зразковий дитячий хореографічний ансамбль «Надія» районного будинку культури став лауреатом ІІІ ступеня на Х Міжнародному фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Зелен світ».

Численні перемоги учнів дитячої музичної школи (протягом 2013-2014 навчального року було отримано 49 призових місць) свідчать про великий творчий потенціал обдарованої молоді та високий професіоналізм викладачів, які віддають свої знання, досвід, майстерність, виховуючи підростаюче покоління нової формації на кращих зразках світового мистецтва та національної спадщини. Танцювальний колектив «Світлячок» (кер. О.М. Васильєва) на І-му відкритому Всеукраїнському фестивалі-конкурсі вокального і хореографічного мистецтва «Сяйво України» (м.Київ) отримали ІІ місце, а Андрій Бараннік  (викл. О.В.Бараннік) на ІІ-му відкритому Всеукраїнському дитячо-юнацькому фестивалі-конкурсі «Новорічна феєрія» (м.Дніпропетровськ) став лауреатом І-го ступеня, а на міжнародній олімпіаді мистецтв «Мой мир искусства» отримав Гран-прі.

- Робота закладів культури і бібліотек нерозривно пов’язана. Розкажіть, будь ласка, про цей напрямок.

- Так, щоденна робота бібліотек комунального закладу Богодухівської районної ради «Богодухівська централізована бібліотечна система» направлена, перш за все, на користувачів, їх інтереси, запити та потреби.

У бібліотеках району традиційними стали виставка писанок та виробів декоративно-вжиткового мистецтва до Великодніх свят «Писанковий дивосвіт», виставки робіт самодіяльних майстрів Богодухівщини та майстер-класи Є.Б. Чуйка, І.А. Пилипенка, Л.М. Подолінної, М.П. Малети, Н.В. Скляренко, А.О. Джелалі, міські конкурси «Замість ялинки – новорічний букет» та «Побутовий непотріб. Вчора. Сьогодні. Завтра. Або друге життя пластикової пляшки».

При бібліотеках діють любительські об’єднання і клуби за інтересами, які згуртовують різних людей за віком, професією, освітнім і культурним рівнем:  юнацький клуб «Літературна вітальня» (ЦБ), клуб для молодших школярів  «Чомусик» (РДБ), «Жіночі розмови» (Первухінська б/ф), «Юні книголюби» (Губарівська б/ф), «Вишиваночка» (Максиміська б/ф), «Книга нас зріднила» (Семеноярська б/ф).

Бібліотеки централізованої системи беруть активну участь у різноманітних творчих акціях та конкурсах. Серед них Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Найкращий читач України 2014 року», обласний соціально літературно-художній конкурс постерів та книжкових ілюстрацій «Книга, що народжує мрію», обласний поетичний марафон «Тарас Шевченко: поет, мислитель, пророк», стендова презентація з популяризації сімейного читання та інші.

- Розкажіть про найактуальніші на сьогодні проблеми галузі  культури.

- На жаль, впродовж багатьох років однією із важливих проблем галузі культури залишається слабка матеріально-технічна база клубних закладів району: відсутність належних костюмів для учасників колективів, сучасної звукопідсилюючої апаратури для озвучення концертів та масових заходів, що впливає на розвиток аматорського мистецтва в районі. Комп’ютерну та розмножувальну техніку мають лише районні заклади культури та 5 сільських. Музичні інструменти у дитячій музичній школі застарілі, майже не придатні для використання. Майже всі приміщення та опалювальні системи закладів культури  району потребують капітального ремонту.  

- Алло Миколаївно, Ваші побажання колегам у переддень їхнього професійного свята.

- Напередодні Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва щиро і сердечно вітаю всіх, хто присвятив себе благородній справі – зберігати, розвивати і відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу. Високо ціную ваш вагомий внесок у розвиток національної культури. Своєю плідною працею та силою духу ви звеличуєте свій рідний Богодухівський край, примножуєте його успіхи і досягнення.

Тож нехай здійсняться всі ваші життєві плани, надії та заповітні мрії, а кожен день вашого життя буде світлим і сонячним, дарує радість творчого натхнення, життєвих перемог. Людської вдячності за нелегку, але таку потрібну людям працю.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.