Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Будні гутянської громади

Нещодавно «маяківці» побували у  Гутах, Первухінці, тож назбирали багато цікавих матеріалів про сьогодення Гутянської селищної ради - однієї з найчисленніших громад району. І протягом місяця-двох час від часу ми знайомитимемо вас, шановні читачі, з творчими результатами нашої поїздки. За традицією, перше слово – очільнику громади, селищному голові В.І.Дьоміну.

- Василю Івановичу, чим живе сьогодні громада? Яка проблема найбільше хвилює Вас як селищного голову?

- Для нашої селищної ради найболючіше питання – це кошти, точніше їхня відсутність. Адже планів для покращення життєдіяльності громади чимало, а от за який кошт їх втілювати в життя – не знаю. Місцева казна суттєво збідніла, про що говорить хоча б той факт, що у 2012 році ми отримали всього 25% від тієї суми податків, що сплатило нам ДП «Гутянське лісове господарство» у 2011 році. А це ж одне із основних наших джерел наповнення бюджету. Менше отримали податку і від Первухінського цукрозаводу. Бо ж місцеві  сільгосптоваровиробники сіють зовсім мало цукрових буряків, та й возять коренеплоди переважно за межі району. Тож працює завод не на повну потужність – і сам недоотримує  кошти, відповідно - і надходження до нашої скарбнички значно менші.

- Які бачите резерви наповнення селищного бюджету?

- Всі джерела, які можна, ми вже використали. Живемо лише від позики до позики. Наш бюджет забезпечений лише на 8 місяців: це виключно зарплата і енергоносії.

- Яка ситуація у селищній раді з пріоритетами районної влади – вуличним освітленням і вивезенням твердих побутових відходів?

- Щодо першого питання, то, можна сказати, що роботи по відновленню вуличного освітлення у Гутах і частині села Первухінка виконані повністю. Але коштів на утримання мереж у селищній раді немає. Це ж стосується і вивезення ТПВ. Ми закупили 30 контейнерів, з яких 12 уже  встановлено по селищу. Але люди не хочуть укладати угоди, не хочуть платити за вивіз сміття. Звичайно, це можна зрозуміти, адже 12 грн. з людини за вивіз сміття – сума чималенька для сільчанина. Ще й вода дорога - 8 грн. за куб. Але ж селищна рада теж не в змозі взяти на себе витрати. Тричі КП «Джерельне» вивозило ТПВ з селища за свої кошти – а це 1,5 тис. грн. щоразу, та це непосильний тягар для нашого бюджету.

- Василю Івановичу, що плануєте зробити уже найближчим часом?

- Важливим питанням для нашої громади є належне транспортне обслуговування, адже і на цукрозаводі, і у лісгоспі працюють жителі населених пунктів не лише нашої ради. І потрібне безперебійне курсування автобусу на маршруті «Богодухів –Гути». Довгий час земляків не задовольняв графік руху автобусу. І хочу відзначити, що з допомогою районної влади ми змогли вирішити цю проблему позитивно. На сьогодні автобус з селища до районного центру і у зворотньому напрямі курсує чотири рази на день, це влаштовує усіх пасажирів. Тепер на часі – вирішення питання встановлення зупинки рейкового автобусу «Смородино- Гути- Люботин»  біля Гутянського СБК для зручності жителів селища. Сподіваюся, що і це питання ми теж вирішимо найближчим часом.

- Наближається весна. Що хочете зробити для громади, як тільки потеплішає,  в першу чергу?

- Перш за все, разом з громадою наведемо лад на цвинтарі, адже після буревію дуже багато дерев було пошкоджено. Крім того, ми підготували проектно-кошторисну документацію на заміну покрівлі у Первухінському ДНЗ. Сподіваюся, з допомого коштів районного бюджету і нашої громади ми зможемо здійснити задумане. До речі, минулого року за сприяння керівника ТОВ СП «Родіна» ми змогли замінити покрівлю на старій школі, яку було пошкоджено буревієм. Звичайно, серед першочергових планів – полагодити  пам’ятник до Дня Перемоги, здійснити благоустрій у Гутах, Первухінці, Першотравневому.

Також серед іншого плануємо відремонтувати водогін, встановити лічильники підйому води на всі свердловини. У перспективі – виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт дороги від пл. Леніна до школи у Гутах. На поточний ремонт доріг цьогоріч нашій раді виділено 20 тис.грн., тож відбудуться деякі позитивні зміни і у цьому питанні.

Звичайно, багато чого хочемо зробити у поточному році. І з допомогою наших постійних помічників та громади, думаю, впораємося із завданнями. Будемо шукати кошти, будемо здійснювати задумане. Є надія і на сприяння у вирішенні питань поліпшення життєдіяльності громади, поповнення селищної скарбнички, крім наших постійних помічників, і  Гутянського СТО (керівник –  Ю.К.Санін), яке наразі освоює нові види виробництва.

- Успіхів Вам у здійсненні усіх задумів!

Біля нової огорожі Первухінського ДНЗ – (зліва направо)

селищний голова В.І.Дьомін, секретар ради Н.М.Клименко, завідувачка ДНЗ А.Є.Береза

 

Розмовляла

Тетяна Чернишова

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.