Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Наталія Олексенко: «Наші наміри - чесні, дії - прозорі, справи - конкретні»

Вже традиційно у першому числі «Маяка» нового року ми вміщуємо матеріали про діяльність Богодухівської міської ради. Тож до вашої уваги – інтерв’ю з Н.І.ОЛЕКСЕНКО, першим в історії міста мером – жінкою.

- Наталіє Іванівно, з часу обрання Вас міським головою минуло вже більше трьох місяців. Чи не шкодуєте, що змінили свій звичний спосіб життя? І взагалі, як воно – жінці керувати містом?

- Напевно, розпочну з останнього запитання. Керувати містом, вирішувати питання життєдіяльності територіальної громади – це перш за все велика відповідальність для людини, обраної на посаду міського голови, незалежно від статі. Приймаючи рішення балотуватися на цю посаду, я не мала жодних ілюзій чи сподівань на легке життя. Дуже вдячна виборцям за довіру до мене. Що ж стосується звичного способу життя, то в міській раді я працюю з 2001 року і саме з того часу своє, власне поступово відходило на задній план, а головними ставали проблеми громади. Моя сім’я (мама і син) до цього вже звикла.

Маю постійне розуміння і підтримку колективу працівників міської ради, у професіоналізмі і відповідальності яких я впевнена, як кажуть, на всі сто відсотків. Вдячна також своїм колегам-мерам з Асоціації міст України і Асоціації органів місцевого самоврядування Харківщини, які, маючи значний досвід роботи, завжди дають слушну пораду.

- Як складаються у Вас стосунки з районною та обласною владами?

- Якщо Ви маєте на увазі протистояння гілок влади, то скажу відразу: на щастя, з цим ще не зустрічалася і, дасть Бог, не зустрінусь ніколи. Навпаки, це єдина команда, яка разом із нещодавно обраним народним депутатом України О.М.Біловолом працює над вирішенням поточних і перспективних питань громади. Завдяки такій злагодженій і продуктивній співпраці до міста протягом 2012 року надійшло понад 1 млн. 600 тис.грн. коштів – субвенції з обласного і державного бюджетів та інвестиції компанії «Нафтогаз України», за рахунок яких були відремонтовані дороги по вулицях Охтирській, Урицького, Чапаєва, Загорулька, Катукова, провулку Артема, прокладено тротуар на площі Кірова (із залученням коштів підприємців), капітально відремонтовано дахи житлового будинку по вул.Космічній, 3А і дитячого садка № 8, частково замінено вікна у дитсадках №№ 5 і 8, виконано інші роботи.

- Чи вдається Вам реалізовувати лозунг, з яким ішли на вибори: влада і громада – разом?

- І не тільки на вибори. Це девіз моєї повсякденної роботи, який уже дав певні результати, - 12 дитячих майданчиків, установлених у мікрорайонах міста, і 2 освітлених у 2012 році вулиці – Космічна у Богодухові і Калініна у селі Семенів Яр. Це приклад того, як ініціатива знизу, підтримана міською владою, переросла у конкретні, потрібні для жителів міста справи.

Активно працюють депутати, члени виконкому міської ради, квартальні, тобто всі ті люди, які є сполучною ланкою між владою і громадою. Маємо тісні контакти з громадськими організаціями воїнів-інтернаціоналістів, чорнобильців. Підставити плече завжди готові керівники більшості підприємств і приватних структур міста. Наведу лише один із  прикладів співпраці. На допомогу трактору КП «Богодухівжитло», який розчищав дороги після останнього снігопаду, виділили техніку із пальним депутати міської ради Павло Іванович Фінько, Олександр Федорович Панов, ПП «Скорик», і тому «боротьбу зі снігом» було проведено своєчасно. Такі форми роботи будемо розширювати і поглиблювати.

- Які плани міської ради на 2013 рік?

- Планів більше ніж досить. Серед найголовніших - будівництво звалища твердих побутових відходів на базі того, що існує по вулиці Космічній, за рахунок бюджетних інвестицій та залучених коштів.

Сподіваємося у 2013 році нарешті вирішити питання безперебійного водопостачання жителів вулиці Пушкіна, для чого необхідно прокласти водопровідну мережу від міського водогону по названій вулиці до водозабору по вулиці Катукова. Замовлена міською радою проектна документація виготовлена, нами надані пропозиції районній та обласній державним адміністраціям про включення цих робіт у план фінансування на 2013 рік.

Також плануємо продовжити будівництво другої черги системи водовідведення (міської каналізації), що дозволить підключити до централізованої системи водовідведення мікрорайон вулиці Чалого, житлові будинки по вулицях Загорулька та Урицького, збудувати локальні очисні споруди для мікрорайону колишньої військової частини. Але знову ж таки, ці роботи можна буде розпочинати за умови виділення фінансування з обласного та державного бюджетів.

Звичайно, багатьох цікавить питання забезпечення житлом. У цьому році ми плануємо провести реконструкцію триповерхового приміщення колишнього гуртожитку професійного аграрного ліцею під житловий будинок і одержати 24 квартири: 7 - однокімнатних, 11 – двокімнатних і 6 - трикімнатних.

Якщо будуть виділені кошти, розпочнемо роботи з відкриття дитячого садка на 40 місць у селі Семенів Яр. Вся необхідна для цього документація міською радою виготовлена.

Є низка інших планів, для реалізації яких міською радою протягом 2013 року буде за кошти власного бюджету замовлена проектно-кошторисна документація і направлені подання про виділення субвенції з бюджетів вищих рівнів на проведення робіт.

- І на закінчення інтерв’ю – що б Ви хотіли сказати богодухівцям?

- Є низка архіважливих для кожного богодухівця питань, які, на жаль, міська рада не може вирішити, як, наприклад, збільшення заробітних плат і пенсій, внесення змін до законодавства, бо це, як кажуть, не в нашій компетенції. Але питання нашого рівня зобов’язані розв’язувати своєчасно. Тому вживаємо всіх заходів для забезпечення ефективної діяльності комунальних підприємств міської ради, поліпшення матеріально-технічної бази дитячих садків, ефективного використання наявних бюджетних коштів і пошуку шляхів їх додаткового надходження.

Якщо у мене вистачило мужності очолити місто, взяти на себе відповідальність за його життєзабезпечення, то я докладу всіх зусиль, щоб реалізувати свою передвиборну програму і організувати для цього відповідну роботу міської ради. Щоб усі жителі переконалися в тому, що ми завжди відкриті для діалогу, а наші наміри – чесні, дії – прозорі, справи – конкретні.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.