Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Бути сільським головою - велика відповідальність

Так вважає степнянський сільський голова В.Д.Огер, якій уже друге скликання поспіль громада довіряє владу. Валентина Дмитрівна намагається, наскільки це можливо, щоденно вирішувати питання життєдіяльності земляків. А їх, звичайно, як і у кожної громади, безліч.

Тож саме про сільські проблеми, успіхи та плани – розмова з сільським головою.

- Валентино Дмитрівно, сьогодні, напевно, одне з найболючіших питань усіх громад – фінансова скрута. Чи вдасться сільській раді закінчити рік без боргів, передусім, з виплати заробітної плати, оплати за енергоносії? Чи доведеться чекати субвенції, допомоги від держави?

- Думаю, що впораємося власними силами. Адже за 9 місяців поточного року нам вдалося перевиконати бюджет на 88%. І, за нашими підрахунками, це дасть можливість закінчити рік без боргів. Кошти спрямуємо саме на першочергові виплати – заробітну плату працівникам культури і сільської ради, придбання палива на зиму.

- За рахунок чого сільській раді вдалося збільшити планові показники?

- Поповнити «сільську скарбничку» вдалося, передусім, завдяки збільшенню орендної плати за землі резервного фонду, якими користується ТОВ АПК «Спектр». Якщо минулого року плата за 1 гектар таких земель становила 170 грн/га, то наразі – 360 грн/га. Збільшився і податок з доходів громадян: планували одержати 7100 грн, а фактично надійшло 25791 грн.

- Валентино Дмитрівно, через безгрошів’я, звичайно, дуже важко говорити про розвиток села. Чи вдається вирішувати актуальні для громади питання – вуличне освітлення, вивіз твердих побутових відходів?

- Так, названі питання дуже важливі, і, як відомо, вони є пріоритетними у роботі районної влади. Як сільський голова, повністю підтримую такі починання і роблю все можливе для досягнення результату. Може, звичайно, і не тими темпами, якими б хотілося. На сьогодні у цих питаннях триває активна робота. Зокрема, якщо говорити про вуличне освітлення, то уже є проект, виготовлено технічну документацію, облаштовано шафу обліку і замовлено ліхтарі. Єдина проблема – немає коштів. Але будемо докладати усіх зусиль, щоб з допомогою спонсорів, позабюджетних коштів довести справу до логічного завершення.

- Ситуація з дорогами у Степному критична. Як вирішує сільська рада питання?

- Капітальний ремонт доріг – задоволення, як кажуть, не з дешевих, тож  сподівання – лише на державні чи обласні кошти. Але в той же час ми не стоїмо на місці, намагаємося вирішувати і це питання. Зокрема, за рахунок власних коштів плануємо найближчим часом відремонтувати дорогу по вулиці Чапаєва на суму 19300 грн., укладено угоду з Богодухівським райавтодором. За рахунок субвенції районного бюджету використаємо близько 2000 грн. на поточний ремонт доріг; і хоча на ці гроші можна хіба що «пройтися» по дорозі грейдером, розрівняти - все ж і такий крок хоч дещо поліпшить ситуацію.

- Не раз на сторінках газети ми піднімали питання про незадовільну роботу ТОВ «Богодухівсількомсервіс», особливо у Степному. Чи змінилася ситуація?

- Так, на щастя. Останнім часом нарікань на роботу підприємства з боку земляків не надходило. Водопостачання здійснюється стабільно, перебоїв не було. Тепер чекаємо лише на те, що підприємство подбає про очистку артезіанської свердловини напередодні зими, адже це дасть можливість покращити якість води.

- Валентино Дмитрівно, які ще з найболючіших питань громади можете назвати?

- Є у нас іще одна велика проблема – несанкціоноване звалище. Але навіть щоб його ліквідувати, не говорячи про наведення  системи у вивезенні сміття, потрібні чималі кошти, яких у сільської ради й так обмаль. Але питання стоїть на контролі і роботу цю будемо виконувати.

- І знову –кошти, кошти… А де їх взяти? У чому бачите вихід із ситуації?

- Вихід бачу лише один – укладення з орендарями землі (господарствами, підприємствами) угод, згідно з якими вони мають щороку виділяти кошти на розвиток інфраструктури села. Знаю, така угода, приміром, є вже у Куп’єваській сільській раді. Але, звичайно, такі питання треба урегулювати спочатку на державному рівні. Тож  саме на ці зміни у законодавстві і чекаємо.

- Валентино Дмитрівно, які можете назвати зі здобутків сільської ради за останній період?

- Передусім, це встановлення у селі дитячого майданчика. Та, власне, і суботники, і будь-які заходи проходять за активної участі працівників сільської ради. Активно допомагали ми і у ремонті ФАПу.

Користуючись нагодою, хочу подякувати через газету благодійному фонду «З добром до людей» (директор –Т.В.Біловол), який подарував не так давно громаді караоке-центр з мікрофоном. Сподіваємося, що тепер нам буде допомагати і народний депутат О.М.Біловол, якого наша громада обрала переважною більшістю голосів.

- Валентино Дмитрівно, як  можете оцінити співпрацю з депутатами, членами виконкому, громадою?

- Взагалі, хотілося б побажати і громаді, і депутатам більшої  активності у вирішенні всіх важливих для громади питань. Адже народна мудрість –найвища мудрість говорить: ніхто не подбає про нас краще, ніж ми самі. Серед найактивніших депутатів хотілося б відзначити А.А.Євтушенка, В.М.Огеря, О.М.Глітка, В.Ю.Кравченка, О.І.Мальченка, членів виконкому Г.С.Євтушенко, Т.А.Огер. Вірю, що лише спільними зусиллями ми можемо вирішувати наші проблеми.

- Дякую за розмову, бажаю успіхів.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.