Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Освіта - пріоритет діяльності влади

У районному БК пройшла традиційна конференція педагогів району. На ній, як завжди, обговорювалася низка питань, нововведень, планів в освітянській сфері. Про саму педагогічну конференцію газета «Маяк» розповість у наступному номері. А сьогодні пропонуємо увазі читачів кілька найактуальніших тем, які цікавлять і хвилюють не лише педагогів. Це інтерв’ю вдалося взяти у голови Богодухівської райдержадміністрації  В.М.Бєлого уже після конференції, тож воно справді «гаряче».

- Володимире Миколайовичу, сьогодні усіх освітян, та, власне, й батьків, учнів так званих малочисельних шкіл хвилює одне питання: чого очікувати у майбутньому, чи не відбудеться закриття їхніх навчальних закладів у звязку з малою кількістю учнів? Адже демографія поки що не покращується, а от  чутки про закриття тієї чи іншої школи час від часу витають у повітрі.

- Якщо відповідати коротко, то скажу так: сьогодні районна влада докладає усіх зусиль, щоб  не допустити закриття шкіл. Знаєте, під час комплексних виїздів мене до глибини душі засмутив стан шкіл, які спіткала доля так званого призупинення діяльності. Мова йде, передусім, про Зарябинську і Куп’єваську школи. Сучасні, нові, просторі приміщення  сьогодні перебувають, м’яко кажучи, у непривабливому стані. В той же час саме у сільській місцевості – дуже низький показник охоплення дітей дошкільною освітою, перш за все, через відсутність дошкільних навчальних закладів. Тому виникла ідея: чому б не створити на базі малочисельних шкіл навчально-виховні комплекси (НВК)? Адже для цього є всі передумови. І таким чином ми вирішимо три питання: збережемо приміщення навчальних закладів і педагогічні колективи, а діти у сільській місцевості будуть охоплені дошкільною освітою. З цією метою для виготовлення проектно-кошторисної документації щодо створення НВК у шести навчальних закладах Богодухівщини з районного бюджету було виділено відповідні кошти. Можу назвати села, де будуть діяти майбутні НВК: Петропавлівка, Івано-Шийчино, Дмитрівка, Мерло, Братениця, Матвіївка. До речі, цього року до Плану соціально-економічного розвитку району включено Петропавлівську ЗОШ. Тож наразі очікуємо кошти з обласного бюджету на проведення робіт з реконструкції. А інші названі навчальні заклади включені до Плану на 2013-й  рік.

- Не так давно Ви давали інтерв’ю для нашої газети, де, зокрема, говорили і про зроблене в освітянській сфері за півріччя своєї діяльності на посаді голови РДА . Буквально у попередньому номері  «Маяка»  була розмова із начальником відділу освіти, де Інна Георгіївна теж інформувала читачів про чималий обсяг робіт у навчальних закладах напередодні навчального року. У чому секрет ?

- Секрет один – залучення позабюджетних коштів. Так, завдяки підтримці обласної державної адміністрації і обласної ради, сприянні у вирішенні питань нашого земляка О.М.Біловола нам вдалося отримати позабюджетні кошти від НАК «Нафтогаз України»  для підготовки об’єктів соціальної сфери до зими. За ці кошти, зокрема, було капітально  відремонтовано покрівлі у ліцеї №3 (312 тис. грн.) та спортивної зали ЦДЮТ (180 тис. грн.); замінено дверні та віконні блоки ЦДЮТ (47 тис. грн.); замінено підлогу спортивної зали у гімназії №1  (104  тис. грн.). До речі, буквально днями надійшла інформація з гімназії про те, що, виявляється, у деяких кабінетах стан вікон настільки жахливий, що вони оббиті плівкою. Тож зараз районна влада працює і над тим, щоб вирішити це питання. Скажу також про те, що замінили ми віконні блоки у колегіумі №2 на суму 140 тис. грн., у ліцеї №3 – на 190 тис. грн. Звичайно, на цьому зупинятися не можна, бо проблем у навчальних закладів справді дуже багато. На сьогодні залишаються незакритими питання капітального  ремонту покрівель Ульянівської, Гутянської, Крисинської ЗОШ, які районна влада буде намагатися вирішити до початку опалювального сезону. А, взагалі, хочу сказати, що освіта – це той пріоритет, який я визначив для районної влади ще на початку діяльності на посаді голови РДА. Інакше й не може бути: діти – то наше майбутнє, майбутнє Богодухівшини.

-  Володимире Миколайовичу, перейдімо до питань, які задавали Вам педагоги на конференції. Думаю, і читачам газети буде цікаво дізнатися, що хвилює освітянську громаду. Отож, що Ви можете сказати про діяльність ігрових автоматів у нашому місті всупереч Закону України?

-  Передусім, хочу наголосити: районна влада постійно забезпечує і буде надалі забезпечувати виконання Конституції України, Законів, актів Президента і Кабінету міністрів  на території Богодухівщини. Одразу після конференції я запропонував прокурору району зініціювати проведення у районі відповідної наради. І вже 4 вересня о 15.00 годині буде проведено координаційну нараду за участі керівників правоохоронних органів з питання протидії незаконному ігровому бізнесу.

- Думаю, це питання варте продовження. Наша газета відслідковуватиме розвиток подій, і після наради 4 вересня повідомимо читачам про  її результати. Повернімося до інших питань. Вчителів Івано – Шийчинської школи хвилює питання їхнього підвозу з Богодухова, а педагогів і учнів ліцею №3 – чи буде  заклад найближчим часом забезпечено сучасним комп’ютерним класом. 

- Що стосується першого питання, то воно, власне, було вирішене ще весною, під час комплексного виїзду до Івано- Шийчинської сільської ради. Одразу після зустрічі з громадою було видане відповідне розпорядження голови РДА, згідно з яким вісім богодухівських педагогів, які викладають у названій  школі, з початку навчального року будуть  забезпечені підвезенням до місця роботи . Причому цим же автобусом відділу освіти РДА будуть підвозитися до школи івано-шийчинські діти, які живуть від закладу на відстані більше 3 км. А відповідь на друге питання буде гранично лаконічною: так, уже цього року ліцей №3 буде забезпечено сучасним комп’ютерним класом.

- Дякую за змістовну розмову. І у мене є така пропозиція : свого часу у нашій газеті була рубрика «Запитай у міського голови», де Ви відповідали на питання, що хвилюють богодухівців. То, може, цю рубрику відновити – відродити, тільки вже під назвою «Запитай у голови»? Адже питань у земляків до влади вистачає. Ви готові відповідати на питання, які інколи бувають і незручними?

- Вважаю, незручних питань не буває . Я готовий відповідати на будь-яке питання конкретного жителя району, яке б воно не було, завжди відкритий до діалогу з усіма, бо ми – одна громада, і проблеми вирішувати нам разом. Як представник влади у районі, докладу максимум зусиль, щоб кожен житель Богодухівщини відчував себе захищеним, щоб життя людей нашого краю з кожним днем покращувалося.

 

             

Розмовляла

Тетяна ЧЕРНИШОВА

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.