Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


На порозі – Перше вересня

І поки діти ще спокійнісінько відпочивають на канікулах, дорослі вже завершують останні приготування до того, аби новий навчальний рік у школах району розпочався і пройшов на ”відмінно”. Про це і не тільки - в інтерв’ю з начальником відділу освіти Богодухівської райдержадміністрації Інною Георгіївною Безміновою.

- Перш за все, ми вітаємо Вас, шановна Інно Георгіївно, з призначенням начальником відділу освіти і бажаємо Вам успіхів на новій посаді. І хоча Ви працюєте ще зовсім недавно, проте, освіта для Вас – рідна, бо до цього часу Ви успішно очолювали Богодухівський колегіум №2. Тож давайте поспілкуємось вже на новій ниві діяльності і розповімо читачам про стан освіти в нашому районі. Отож…Нещодавно спеціальна робоча група перевірила стан готовності навчальних закладів та дитсадків до нового навчального року. Ви задоволені зробленим за літо?

-  У цілому, так. Всі навчальні заклади району готові до нового навчального року.  Хоча, маючи достатньо бюджетних коштів, можна було б зробити й більше. Багато вклали  в ремонт навчальних закладів батьки, вчителі, технічні працівники, допомогли спонсори. Саме завдяки спонсорським коштам замінено вікна на енергозберігаючі в богодухівських колегіумі №2, ліцеї №3, дитячих дошкільних закладах №5 і №8 та ЦДЮТ; замінено м’яку покрівлю в ДНЗ №8, ліцеї №3, ЦДЮТ. Я б могла ще довго перераховувати справи в рамках підготовки до 2012-2013 навчального року, але це зайве. Незабаром діти та батьки на власні очі побачать, що конкретно зроблено в кожному навчальному закладі. Додам лише одне: на ремонти закладів освіти нинішнього літа з різних джерел пішло 352 тисячі гривень. До речі, в цьогорічному огляді-конкурсі по підготовці навчальних закладів  до нового навчального року переможцями стали серед навчальних закладів І-ІІІ ступенів:  Богодухівський колегіум №2 (в.о. директора Т.М.Ємельяненко) – І місце, Богодухівський ліцей №3 (дир. О.В.Рубаник)  – ІІ місце, Кручанська ЗОШ дир.Т.М.Костиря) – ІІІ місце; серед закладів І-ІІ ступенів: С.-Баланівська ЗОШ (дир. Ж.М.Карпенко) – І місце, Павлівська ЗОШ (дир. Л.П.Горбенко) – ІІ місце, В.-Іванівська ЗОШ (дир. І.Д.Голубнича) – ІІІ місце та серед дошкільних навчальних закладів: ДНЗ №7 (зав. Н.В.Назаренко) – I місце, ДНЗ №5 (зав.  Л.Г.Нечай) – ІІ місце і Крисинський ДНЗ (зав. В.М.Дерегус) – ІІІ місце.

- Від справ господарських перейдімо до навчання і виховання. Які нововведення чекають на богодухівських учнів та вчителів з 1 вересня?

- Найголовніше - це введення нових стандартів початкової школи. Крім того, з 1 вересня відділ освіти, всі загальноосвітні заклади Богодухівщини починають свою роботу над  новим етапом науково-методичної теми «Формування дидактичної компетентності педагогів, як умова підвищення якості навчально-виховного процесу». Розрахована ця робота, як і над попередньою темою, на п’ять років.

І ще одна новина - міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник на брифінгу в Дніпропетровську заявив про скасування оцінок з фізкультури для учнів середніх шкіл у новому навчальному році. Крім того, вже затверджено нові спрощені фізкультурні нормативи.

 Що стосується  структури навчального року, то змін у ній немає.

- Я чула, що з 1 вересня у школах Богодухівщини, як і в усій країні, вводяться нові стандарти початкової освіти. Що Ви можете сказати з цього приводу?

- Звичайно, до введення нових стандартів початкової школи ми почали готуватися з квітня 2012 року. В усіх навчальних закладах розроблені програми втілення в початковій школі  нових стандартів. Поповнювалася навчальна база початкової школи методичними розробками щодо викладання іноземної мови в першому класі, готується база вже для наступного року, щоб сьогоднішні першокласники почали вивчати в 2-му класі інформатику. В поповненні матеріальної бази шкіл комп’ютерною технікою значну допомогу надав наш земляк  О.М.Біловол.

- А фахівці для цього є?

- Так, забезпечення початкової школи фахівцями -  це дуже важливе питання. Та майже всі вчителі початкових класів мають освіту – вчитель початкових класів та іноземної мови. Крім того, вчителі, які будуть вести перші класи, у червні пройшли курсову перепідготовку.

- Інформаційні технології, комп’ютери – це все добре. Але підручники теж іще ніхто не скасовував. Чи не бракує їх школярам?

- Міністерство освіти обіцяє стовідсоткову забезпеченість  підручниками . На даний момент 1-4 класи на 100% забезпечені підручниками. Забезпеченість підручниками, станом на 20 серпня, учнів 10-х класів становить 95% і 11-х класів – 87%. В усі школи району вже надійшли класні журнали і журнали для гурткової роботи, навчальні програми.

- Інно Георгіївно, а скільки учнів у районі сяде за парти 1 вересня?

- Загалом, 1 вересня в навчальних закладах району сядуть за парти 3366 учнів. До перших класів набрано 307 учнів, 264 одинадцятикласників почнуть свій останній навчальний рік у рідних школах. А до дошкільних навчальних закладів очікується прийняти 915 дітей.

- Скільки дітей в районі підвозиться до місця навчання? Який автобусний парк на сьогодні має освіта?

- Минулого навчального року до 11 навчальних закладів району підвозили 557 учнів. Скоро в освітян буде свій автопарк: минулого року налічувалось десять власних автобусів і три ми орендували. Влітку відділ освіти у рамках виконання програми «Шкільний автобус» отримав ще два комфортабельних автобуси, які вже закріплені за Шарівською ЗОШ І-ІІІ ст. та Богодухівським ліцеєм №3.

- З метою економії бюджетних коштів область вимагає оптимізації мережі шкільної освіти. То піде чи ні влада на такий крок?

- Мушу вам сказати, що це дуже складне питання, його слід вирішувати дуже обережно, враховуючі всі «за» і «проти». І в декількох словах відповісти на нього неможливо. Звичайно, робиться це з однією метою – покращення умов для здобуття якісної освіти всіма учасниками навчально-виховного процесу. Але ми докладаємо всіх зусиль, щоб зберегти діючу мережу навчальних закладів району. Першого вересня розпочнуть свою роботу всі 28 шкіл і 17 дошкільних навчальних закладів району.

- Держава нарешті звернула увагу на освітян і почала підвищувати їм зарплатню. Це допомагає боротися з дефіцитом кадрів?

- Боротися нема з чим – богодухівська освіта педкадрами забезпечена на сто відсотків.

- У День знань будуть якісь «родзинки»?

- День знань традиційно відсвяткуємо 1 вересня. Цього року він припадає на суботу, тож в навчальних закладах району пройдуть лише урочистості, а навчальний процес розпочнеться вже 3 вересня. Тема першого уроку визначається самими школами. Традиційно в цей день пролунає перший дзвоник, навчальні заклади готують святкові заходи, бо ми всі хочемо, щоб перший день у школі запам’ятався малечі на все життя.

- І насамкінець – Ваші побажання напередодні нового навчального року.

- Дітям – здоров’я, успіхів у навчанні, нових друзів, гарних учителів і цікавих уроків. Батькам школярів – взаєморозуміння з дітьми. Колегам – творчої наснаги, благополуччя й терпіння. Нехай новий навчальний рік принесе усім нам тільки радість та задоволення!

- Дякую  за розмову.

 

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.