Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Л. Клочко: «Якщо у вас народилася третя дитина – ви стали багатодітною родиною!»

 

Про статус та соціальний захист багатодітних сімей ми поспілкувалися з начальником відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА Л. В. Клочко.

- Людмило Володимирівно, що означає термін «багатодітна сім’я»?

- Багатодітна сім’я - сім’я, що складається з батьків, усиновлювачів (або одного з батьків,  усиновлювачів) і трьох та більше дітей. Терміни “багатодітна сім’я” та “багатодітна родина” є рівнозначними.

- Коротко, зазначте, будь ласка, як захищають такі сім’ї у нашій країні?

- В нашій державі діє Закон України «Про статус і соціальний захист багатодітних сімей в Україні».  Цей закон спрямований на захист та підтримку багатодітних сімей шляхом: створення належних умов для їх життєдіяльності та всебічного розвитку; заохочення багатодітності шляхом надання пільг, переваг та соціальних гарантій для багатодітних родин…

- А які пільги надаються багатодітним сім’ям?

- Це - 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю); 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством. Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю; 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення; позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

За детальнішою інформацією можна звернутися безпосередньо у відділ у справах сім’ї, молоді та спорту.

- Якщо дитині в багатодітній сім’ї виповнилося 18 років, чи втрачає сім’я статус?

- До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

- Що необхідно зробити, аби продовжити статус?

- Треба дитині звернутися у відділ у справах сім’ї, молоді та спорту з посвідченням і довідкою із загальноосвітнього, професійно-технічного, вищого навчального закладу (для осіб від 18 до 23 років у разі, коли вони навчаються за денною формою навчання).

Наостанок хочу зауважити: сім’ї, в якій народилася третя дитина, необхідно звернутися у відділ у справах сім’ї, молоді та спорту для реєстрації і отримати відповідні документи.

- Дякуємо Вам, Людмило Володимирівно, за інтерв’ю.

 

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.