Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Михайло НАЗАРЕНКО: «Фотографія - це спосіб зафіксувати і подарувати іншим усе неповторне, чудове, гармонійне, що нас оточує»

«Ооп! Момент! І якщо ти його втратив, — він йде назавжди», — цю фразу класика світової фотографії Анрі Картьє-Брессона цілком можна назвати рушійною силою у роботі будь-якого фотографа. Ці люди — свого роду чарівники, адже здатні зупинити мить, навіть звичайне показати таким, що спонукає подивитися на подію, людину чи явище з якогось іншого ракурсу.

Михайло Назаренко – відомий у нашому місті і районі фотограф, його студію «Берізка», напевно, знає кожен. Чесно кажучи, про Михайла хотілося написати вже давно, адже  завжди захоплює  його професійність, креативність, творчий підхід. Не раз Михайло співпрацював і з нашою газетою, допомагав, підказував, за що ми йому щиро вдячні. А 12 липня – День фотографа, тож, як кажуть, сам Бог велів розповісти про богодухівського фотографа на сторінках районної газети.

Справді, коли він дивиться на світ у об’єктив свого фотоапарата, то бажання фотографувати бере гору над усіма іншими його захопленнями (а, повірте, у Михайла їх не так вже й мало) і народжуються світлини, на яких  він прагне відтворити значно більше, аніж просто події, явища чи людей. А фотографувати Михайло любить ще з дитинства, це захоплення йому передав батько – Олексій  Петрович. «Ось тобі фотоапарат, збільшувач – фотографуй», - сказав батько синові. З того все і почалося…

- Фотографія — це спосіб зафіксувати і подарувати іншим усе неповторне, чудове, гармонійне, що нас оточує, - говорить співрозмовник. – І тільки на перший погляд може здатися, що природа і архітектура – це вже готові сюжети. Але насправді це не так. Як сказав автор відомих книг про цифрове фото Скотт Келбі: «Зроби фото з того ракурсу, звідки його не бачить інша людина…». Тож я завжди намагаюся зацікавити людину, здивувати її. Тому попередньо обов’язково спілкуюся із замовниками, дізнаюся найменші деталі. Якщо, наприклад, хлопець із дівчиною забажали фотозйомку «Історія кохання», я маю дізнатися, за яких обставин, де вони зустрілися. За цим сюжетом потім і створюю фотозйомку. Якщо є можливість, — фотографую там, де відбулося їхнє знайомство або перший поцілунок… Тут емоції, повірте, самі заграють! А ще постійно цікавлюся роботою відомих  фотографів, щоб почерпнути ідеї, створити щось у своєму стилі.

- Сьогодні не фотографує хіба що ледачий, настільки багато у сучасному світі можливостей для фотозйомки. А що, на Вашу думку, потрібно для того, аби стати хорошим фотографом? Чи під силу це кожному, хто має таке бажання?

- У будь-якій роботі важливо мати бажання вчитися, працювати на результат, шукати нові творчі ідеї, намагатися вирізнятися. І, звісно, необхідно слідкувати за інформацією. Благо, її теж сьогодні вистачає. Згоден, що фотографом може стати кожен, якщо є бажання. І не завжди усе вирішує дорога техніка. Бо хороший фотоапарат не той, що багато коштує, а той, що знаходиться завжди під рукою (!), дозволяє «спіймати» момент. Переконаний, що справжній майстер здатен зробити класну фотографію і на звичайній «мильниці»...

- Ви  можете судити про фотогенічність людини ще до того, як побачите  її у кадрі? Наскільки від уміння фотографуватися залежить успіх фотозйомки?

- Що стосується зовнішності, характеру, настрою людини, то певний образ підбирається при фотозйомці, з огляду саме на це. Усі ж ми різні: хтось веселий і життєрадісний, хтось романтичний, закоханий, а ще хтось надихає на якісь ностальгійні чи сумні кадри... Тому фотографу доводиться бути психологом, а ще багато залежить від типу зйомки. Але нефотогенічних людей не буває! Завжди є вихід і особистий підхід фотографа до ситуації.

- Чи правда, що чоловіки менше люблять фотографуватися?

- Так, це правда, вони менш розкуті перед фотооб’єктивом. Але трапляється, коли усе навпаки. Але, зауважте, саме чоловіків серед фотографів більше!

- Зараз існує безліч комп’ютерних програм, за допомогою яких можна створити чи удосконалити фото. Як Ви до цього ставитеся?

- Я активно використовую у роботі Photoshop і Lightroom. Коли не було цифрових фотоапаратів, а були плівкові, теж була обробка фотографій. Але не комп’ютерна, а відбувалася вона у майстернях, і робили її художники. Не розумію тих, хто засуджує комп’ютерну обробку, адже таким чином робота доводиться до кращого вигляду. Інша справа, що хтось не має часу цим займатися чи просто не вміє, але часто від цього втрачається якість картинки. Щодо техніки, на якій я працюю, то у роботі мені подобаються фотоапарати Canon.

- Люди бувають примхливими щодо своєї зовнішності на фото. Як «вирулюєте» з таких ситуацій?

- Головне — це налагодити контакт і зрозуміти, що потрібно клієнту. Усе інше — справа професіоналізму. Важко догодити людині, котра не знає, який результат хоче отримати. А зазвичай усе вдається, і люди залишаються задоволеними.

Приємно, що дуже багато у мене клієнтів, з яким співпрацюю тривалий час. Наприклад, молодята одружилися, а потім увесь час — від вагітності, виписки з пологового будинку до першого зуба і кроку дитини — різні цікаві моменти фотограф фіксує і робиться фотокнига сім’ї, де зібрано усе важливе. Ось так разом ми пишемо захоплюючі родинні історії для наступних поколінь.

- Що ж, дякую за цікаву розмову. Нових творчих планів!

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.