Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА




РЕКЛАМА


Питання, що хвилюють роботодавців

 

Зазвичай найбільше питань до спеціалістів центру зайнятості виникає у тих, хто шукає роботу або ж хоче стати на облік. Утім, не лише в них. Є питання і в керівників підприємств, установ, організацій. Зокрема, про порядок надання звітності при прийнятті чи звільненні працівників до центру зайнятості. Адже в цій сфері є безліч законодавчих тонкощів, які обов’язково треба враховувати і які часто, як-то кажуть, упускаються з виду. Тож за роз’ясненням ми звернулися до директора Богодухівського РЦЗ Надії Вікторівни Лещенко. 

 

- Почнімо з нюансів, які варто знати роботодавцям. Розкажіть, будь ласка, які звіти вони мають подавати до центру зайнятості при прийнятті чи звільненні працівників?

 

- Відповідно до ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», ч. 2 ст. 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» підприємства, установи й організації, їх структурні підрозділи та філії незалежно від форми власності та господарювання повинні подавати такі звіти.

 

По-перше, за наявності вакансій у повному обсязі - інформацію про наявність вільних робочих місць (вакансій) центрам зайнятості за місцем їх реєстрації як платника страхових внесків. Зазначена інформація подається за формою № 3-ПН «Звіт про наявність вакансії».

 

По-друге, при запланованому вивільненні працівників, у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням, підприємства, установи, організації, їх структурні підрозділи та філії, незалежно від форми власності та господарювання, а також фізичні особи, у тому числі підприємці, повинні не пізніше ніж за два місяці до вивільнення працівників інформувати про це центри зайнятості за місцем їх реєстрації як платника страхових внесків. Інформація надається за формою №4-ПН (План) «Звіт про заплановане вивільнення працівників».

 

По-третє, при вивільненні працівників, у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням, роботодавці повинні у десятиденний строк після вивільнення інформувати про це центри зайнятості за місцем їх реєстрації як платника страхових внесків. При цьому подається звіт за формою № 4-ПН (факт) «Звіт про фактичне вивільнення працівників».

 

По-четверте, на власників підприємств, установ, організацій або уповноважені ними органи незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, а також фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, покладено обов'язок подавати до центру зайнятості інформацію про прийняття на роботу працівників. Інформація подається за формою № 5-ПН «Звіт про прийнятих працівників». Форма складається та подається не пізніше 10 календарних днів з дня прийому працівника  на  роботу.

 

- Яка відповідальність чекає за неподання чи невчасне подання звітності?

 

- За несвоєчасне подання або неподання звітності за формою 5-ПН до районного центру зайнятості встановлюється адміністративна відповідальність відповідно до статті 1653 Кодексу України про адміністративні правопорушення, частини 1 статті 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» у вигляді штрафу від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за зазначене правопорушення, тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

За неподання або порушення строків подання інформації про вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника.

 

Тож хочеться звернутися до роботодавців. Будьте пильними. Не порушуйте вимог чинного законодавства про зайнятість населення, адже це в ваших інтересах. За детальними роз’ясненнями можете звернутися до наших спеціалістів відділу взаємодії з роботодавцями  за телефоном: (05758) 3-02-34.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.