Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Роботу знайти можна. Якщо є бажання...

Роботу знайти можна. Якщо є бажання...


Серед основних напрямків діяльності Богодухівського районного центру зайнятості є організація професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних громадян. Професійна підготовка, перепідготовка або підвищення кваліфікації громадян є одним із видів соціальних послуг. Саме на цю актуальну тему вирішила поспілкуватися з директором Богодухівського районного центру зайнятості Н.В.Лещенко.

- Надіє Вікторівно, як, на Вашу думку, ринок праці впливає на перенавчання безробітних?
- Професійне навчання фахівців з числа безробітних проводиться службою зайнятості відповідно до потреб місцевого ринку праці та з урахуванням конкретної потреби в персоналі певного підприємства, установи, організації чи фізичної особи, яка приймає на роботу найманого працівника. Постійно здійснюється аналіз потреби у фахівцях в розрізі професій (спеціальностей) та можливості їх задоволення через перенавчання або підвищення кваліфікації безробітних, які перебувають на обліку.

- Чи може людина, яка не має професії, швидко знайти собі роботу з допомогою центру зайнятості?
- Сьогодні на ринку праці людям без професії, досвіду та знань, однозначно, важко знайти роботу. Навіть при жорсткому кадровому дефіциті не кожен роботодавець погоджується взяти на роботу малокваліфікованого робітника. Отже, робітнику, можливо, навіть зі стажем, треба знову ставати учнем. Тому сьогодні дуже актуально стоїть питання стосовно професійної підготовки і перепідготовки. До слова, протягом січня- липня Богодухівський РЦЗ працевлаштував 742 людини, всього перебувало на обліку 1466 земляків.

- Хочеться більш предметно поговорити саме на цю тему. Кого Богодухівський РЦЗ може направити на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації?
- Державна служба зайнятості організовує професійне навчання застрахованих осіб, а також незастрахованих осіб, які вперше шукають роботу, інших незастрахованих осіб у разі їх реєстрації в установленому порядку як безробітних за їх згодою у випадках, передбачених чинним законодавством. До речі, з початку року за направленням районного центру зайнятості пройшли навчання, перенавчання і підвищення кваліфікації 277 безробітних.

- Як центр зайнятості задовольняє потребу в кадрах для роботодавців щодо перенавчання безробітних?
- На сьогодні створено гнучку систему професійного навчання безробітних, яка дозволяє оперативно реагувати на потребу роботодавців у кадрах. Це стажування на робочому місці, навчання за індивідуальними програмами, короткотермінові курси підвищення кваліфікації. За направленням служби зайнятості безробітні навчаються на базі професійно-технічних навчальних закладів області, у роботодавців, а ще – в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості в АР Крим, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Львівській, Одеській, Рівненській та Харківській областях. Саме на ці освітні установи нині покладено великі надії. Для безробітних, які не можуть працевлаштуватись, бо володіють «застарілими знаннями та навичками», навчання в учбовому центрі – це шанс підвищити кваліфікацію або здобути нові профзнання, що відповідатимуть вимогам часу.

Серед переваг навчання у Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості є гарантоване працевлаштування слухачів, що вчаться за направленням служби зайнятості, стислі терміни навчання, максимальне врахування вимог роботодавців, використання в учбовому процесі новітніх технологій та обладнання, можливість навчатися за індивідуальною формою, комфортні умови навчання та проживання для людей різного віку.
Центри профтехосвіти стануть у нагоді і тим, хто бажає здобути актуальну нині професію.

- Скажіть, за якими основними напрямками здійснюється професійне навчання у Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості? Простіше кажучи, яку професію мають можливість отримати безробітні жителі Богодухівщини?
- Скажу одразу, що професії, які можуть отримати наші земляки, досить актуальні на ринку праці. Зокрема, це - оператор верстатів з програмним керуванням, швачка, кравець, в’язальниця трикотажних виробів та полотна, перукар (перукар – модельєр), манікюрниця, педикюрниця, токар, фрезерувальник, слюсар-ремонтник, налагоджувальник верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням, кухар, оператор комп’ютерного набору.

- Зрозуміло, що навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації вимагає певних матеріальних затрат. Скажіть, а хто здійснює оплату навчання безробітних?
- За направленням служби зайнятості безробітні навчаються за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Крім того, у період професійного навчання служба зайнятості відповідно до чинного законодавства надає людям матеріальну допомогу по безробіттю, що була їм попередньо призначена, компенсує витрати на проїзд, забезпечує проживання у гуртожитках.

- І наостанок, Ваші побажання тим, хто зацікавився питанням своєї професійної підготовки чи перепідготовки.
- Хто бажає здобути актуальну нині професію на ринку праці, може звернутися до Богодухівського районного центру зайнятості, який знаходиться за адресою: м. Богодухів, вул. Генерала Моргунова, 7. Телефон: 3-02-32.

- Дякую за цікаву розмову.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.