Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Наша безпека - у наших руках

Наша безпека - у наших руках


Останнім часом надходить багато інформації і про пожежі, і про утоплеників, а найактуальнішим є на сьогодні питання щодо знаходження старих боєприпасів на початку весни. Адже зазвичай пік знаходження вибухонебезпечних предметів припадає на весну або осінь, коли виникають рільничі та земляні роботи. Яка ж ситуація склалася у нашому районі? З цього приводу ми поспілкувалися з начальником РВ ГУ МНС України в Харківській області В. О. Соломахою.

- Володимире Олексійовичу, чи в минулому році було виявлено вибухонебезпечні предмети на території нашого району?
- Так. За період минулого року на території Богодухівського району було виявлено 29 вибухонебезпечних предметів (12 артилерійських снарядів, 11 мінометних мін, 5 гранат, 1 авіабомбу (ФАБ-100)). На жаль, часто при виявленні боєприпасів громадяни, не усвідомлюючи всієї небезпеки, намагаються розібрати або підірвати цю знахідку, піддаючи при цьому як себе, так і оточуючих на великий ризик.

- А чи були такі фатальні випадки?
- У минулому році в Харківській області зареєстровано один такий випадок. Двоє неповнолітніх намагались розібрати, як потім стало відомо зі слів піротехніків, артснаряд 122 мм. Унаслідок цього один громадянин загинув на місці, а інший з травмами різного ступеня тяжкості каретою швидкої медичної допомоги був доставлений до лікарні.

- Скажіть, будь ласка, що необхідно робити громадянам у разі виявлення вибухонебезпечних предметів?
- По-перше, при здійсненні земельних і інших робіт – припинити роботу. По-друге, добре запам’ятати місце виявлення предмету (орієнтири). По-третє, встановити попереджувальні знаки або огорожу. По-четверте, повідомити органи місцевої влади (міську, селищну чи сільську ради), пожежно-рятувальну службу (т. 3-23-86 або «101», з стільникового телефону, за номером «101»), районний відділ міліції (т. 3-21-02, або «102» з стільникового телефону, за номером «102»), відділ з питань надзвичайних ситуацій Богодухівської РДА (т. 3-30-87 або 3-22-45).

- Незабаром ми всі відзначатимемо травневі свята. І, звісно, яке ж 1 травня без лісу, вогнища та шашлику? Тож яких правил треба дотримуватися громадянам під час перебування в лісі?
- Розведення багать в лісі під час пожежонебезпечного періоду (з квітня по листопад) взагалі заборонено. Діюче законодавство передбачає відповідальність за порушення правил пожежної безпеки в лісах. Особи, винні в порушенні цих правил, притягаються до адміністративної відповідальності у вигляді грошового штрафу. Але ніякі штрафи не можуть компенсувати тих збитків, які завдають лісові пожежі.
Також хочеться звернути увагу ще на одну проблему – спалювання листя та сухої трави поблизу домоволодінь, на дачних ділянках та на відкритих територіях. Спалювання листя і сміття поблизу житлових будинків є прямим порушенням «Правил пожежної безпеки в Україні», більш того, правила забороняють складувати горючі і легкозаймисті речовини поблизу будівель
Вкотре хочеться звернутись до Вас дорослі, батьки, вчителі і т.д. Не будьте байдужими спостерігаючи, як дітлахи бавляться сірниками, запальничками, розводять багаття. Не залишайте дітей без нагляду. Необхідно пояснити дітям, що вогонь помилок не пробачає.

- Володимире Олексійовичу, скільки минулого року було здійснено виїздів на пожежогасіння та цього року?
- Усього в 2010 році було здійснено 99 виїздів, з них 47 виїздів – гасіння сухої трави. Загинуло 5 осіб та 1 травмовано. Цього року здійснено 21 виїзд . Загинуло 3 особи, травмованих немає.

- Дякую за інтерв’ю. І хай усі свята проходять без неприємних несподіванок.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.