Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Нове у виконавчому провадженні

Нове у виконавчому провадженні


4 листопада 2010 року Верховною Радою України прийнято у другому читанні Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових) осіб». З грудня Закон був підписаний Президентом України та згідно з прикінцевими положеннями Закону набрав чинності через 90 днів з дня його опублікування, тобто 9 березня 2011 року.
Тож саме на цю тему-розмова з начальником ВДВС Богодухівського РУЮ І.О.Губським.


-Іване Олексійовичу, за новим Законом дещо розширені повноваження державного виконавця. Як саме? Будь ласка, поінформуйте про це читачів нашої газети.

-Дійсно, відповідно до нового законодавства, державний виконавець додатково буде мати право одержувати від органів, установ, організацій та посадових осіб конфіденційну інформацію, необхідну для проведення виконавчих дій (п. З ч. З ст. 11 нового Закону);звертатися до органу (посадової особи), який видав виконавчий документ, про роз'яснення змісту документа (п. 9 ч. З ст. 11 нового Закону);за наявності рішення суду про примусове проникнення до житла, яке виноситься за поданням державного виконавця, отримати доступ до житла чи іншого володіння фізичної особи, у якої знаходиться майно боржника чи майно та кошти, належні боржнику від інших осіб (п. 15 ч. З ст. 11 нового Закону);звертатися до суду про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов'язань за рішенням (ч. 18 ст. 11 нового Закону);залучати до проведення чи організації виконавчих дій, утому числі на платній основі, за рахунок авансового внеску стягувача, суб'єктів господарювання (п. 19 ч. З ст. 11 нового Закону) (згідно діючого Закону державний виконавець для проведення чи організації виконавчих дій може залучити лише суб'єктів господарювання, які мають відповідні ліцензії, при цьому їх залучення здійснюється виключно на платній основі).

-Які ще нововведення є у Законі?

-Згідно з новим Законом, на сторони покладено обов'язок протягом трьох днів письмово повідомити державного виконавця про повне або часткове самостійне виконання рішення боржником (ч. 5 ст. 12 нового Закону).

Статтею 19 «Підстави для відкриття виконавчого провадження» передбачено право стягувача в заяві про відкриття виконавчого провадження зазначати відомості, що можуть сприяти виконанню рішення (рахунки боржника, місцезнаходження майна тощо). У разі пред'явлення до виконання виконавчого документа у справі, за якою вживались заходи до забезпечення позову, необхідно буде пред'явити копії документів, що підтверджують виконання ухвали про забезпечення позову. Відповідно до нового закону, в разі самостійного (раніше – добровільного) виконання боржник несе пряме зобов’язання документально цей факт підтвердити. Легалізований такий спосіб впливу на недобросовісних боржників як заборона на виїзд за межі України, але тільки на підставі відповідного рішення суду.

Зменшено до одного року строк пред'явлення до виконання виконавчих документів, що видаються судами (ст. 22), раніше цей термін становив 3 роки.

Широкому колу читачів буде не все зрозуміло із сказаного, але ми будемо в нашій рубриці біль детально розповідати про види стягнень що найбільше цікавлять людей, наприклад –стягнення аліментів, комунальних платежів, боргів, збитків, штрафів, тощо.

За більш детальною інформацією можна звернутись до відділу ДВС за адресо. М.Богодухів вул.Артема, 5 та за телефонами: начальник відділу та канцелярія – 3-48-55, заступник начальника та державні виконавці -3-32-17. Приймальні дні вівторок та четвер.

-Дякую за розмову. Сподіваюсь, наша розмова ще продовжиться, але вже за запитаннями читачів.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.