Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


В центральній районній лікарні відбулося підведення підсумків за 2010 рік

Опубликована 10-02-2011, 21:20 в розділ Богодухів » Життя міста
  • 0
В центральній районній лікарні відбулося підведення підсумків за 2010 рік


Закінчився 2010 рік і настав час підведення підсумків. Саме це і відбулося 28 січня на підсумковій медичній раді в центральній районній лікарні. На нараді були присутні заступник начальника Головного управління охорони здоров'я Харківської обласної державної адміністрації Сіроштан Г.М., заступник голови районної державної адміністрації Зирянова В.В. та заступник голови районної ради Самутін І.П.

Минувший рік був для нас і складний і приємний, багатим на сюрпризи.

Завдяки згуртованій роботі медичних працівників району проведені профілактичні огляди обов’язкових контингентів населення, а саме – ветеранів Великої Вітчизняної війни, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, дитячого населення, працівників агропромислового комплексу, осіб, які працюють в шкідливих умовах. Багато уваги приділялось і цільовим профоглядам, що дало змогу на ранніх стадіях виявити такі захворювання, як туберкульоз, цукровий діабет, злоякісні новоутворення, глаукоми, хвороби системи кровообігу, адже саме ці захворювання є частими причинами тимчасової та стійкої втрати працездатності, ранньому виходу на інвалідність, а також смерті.

Завдяки проведенню багатьох профілактичних заходів в районі відсутня материнська смертність; стабільним, нижче обласного показника залишається показник малюкової смертності, знижений показник смертності та первинного виходу на інвалідність серед осіб в працездатному віці, зменшена захворюваність туберкульозом, злоякісними новоутвореннями, зменшилась питома вага онкологічних захворювань, виявлених вперше в занедбаних стадіях. Завдяки проведеній профілактичній роботі знижений показник інфекційної захворюваності, відсутні спалахи внутрішньо лікарняної інфекції.

Велика увага приділялась проблемі кадрового забезпечення галузі. Так в минулому році, наша медична родина поповнилась лікарями: сімейним, хірургом, стоматологом, дитячим ортопедо - травматологом, педіатром, дитячим інфекціоністом. Продовжили навчання в інтернатурі: хірург, стоматолог, невропатолог, неонатолог. Майже 75% лікарів та середніх медичних працівників району мають кваліфікаційну категорію, в минулому році 11 лікарів та 35 середніх медпрацівників пройшли передатестаційні курси та підтвердили або підвищили свою категорію. Всі лікарі пройшли курси тематичного удосконалення на виїзних циклах або на кафедрах академії післядипломної освіти. Але, не зважаючи на проведену роботу, проблема укомплектування лікарні лікарськими кадрами залишається найактуальнішою, тому що укомплектованість лікарями в районі складає 86,7%, а лікарями загальної практики сімейної медицини – 55,7%. Це ускладнює роботу, але жоден населений пункт району не знаходиться поза увагою. Бригадами лікарів районної лікарні здійснено 119 виїздів для профілактичного огляду мешканців села, в тому числі 51 для огляду дитячого населення.

Іншим напрямком роботи нашої галузі було покращення матеріально-технічної бази медичних закладів району. На благодійні кошти було придбано в пологове відділення фототерапевтичну лампу для лікування жовтяниці у немовлят, термостат в клінічну лабораторію, витратні матеріали, реактиви та інше.

Приємною подією стало те, що наша лікарні в 2010 році була офіційно визнана міжрайонним центром, одним з десяти міжрайонних центрів, які утворені в Харківській області.

Враховуючи те, що лікарня знаходиться на трасі Харків – Суми, районна лікарня визнана притрасовою лікарнею по наданню медичної допомоги при проведенні чемпіонату Європи з футболу 2012 року. В зв’язку з цим по обласній програмі «Здоров'я Слобожанщини» нам було передано обладнання на суму 1 млн. 150 тис. грн., куди увійшли сучасні апарати штучної вентиляції легенів, для анестезії, система ультразвукової діагностики та інше. Наприкінці року за рахунок субвенції з обласного бюджету в розмірі 99 тис. грн. лікарнею було придбано 11 систем «Телекард», які розподілені в найвіддаленіші фельдшерсько-акушерські пункти району, що надасть змогу фельдшерам без наявного електрокардіографа в будь-який час зняти пацієнту кардіограму, передати її по системі «Телекард» фахівцям з кардіології в лікувальні заклади м. Харкова, та відразу отримати рекомендації з приводу подальших дій по відношенню до хворого. Також для виконання програм боротьби з туберкульозом, профілактики судинно-мозкових захворювань, профілактики та розповсюдження грипу та гострих респіраторних захворювань, програми «Цукровий діабет», район неодноразово отримував медикаменти та витратні матеріали з обласного бюджету.

Минулий рік було визнано роком ветеранів Великої Вітчизняної війни. Медпрацівниками району створений реєстр ветеранів війни, згідно з яким проведено зубопротезування 38 ветеранам в стоматологічному центрі міста Зміїв на загальну суму 18600 гривень, 18 ветеранам війни проведено безкоштовне оперативне лікування катаракти в лікарні № 14 міста Харкова; 68 ветеранів пройшли обстеження та отримали лікування в умовах обласного шпиталю для інвалідів війни.

З роками в галузі медицини акценти були переставлені зі стаціонарної допомоги на стаціонарозамінюючи форми у вигляді денних стаціонарів та стаціонарів вдома. В районі функціонує 107 ліжок денного перебування, де проліковано 4564 хворих, та 205 ліжок цілодобового перебування. Завдяки співпраці медпрацівників первинної ланки (ФАПи та амбулаторії) та вторинної ланки (центральна районна лікарня) в минулому році вперше за останні 5 років виконано план використання ліжкового фонду на 102,5 % проти 86 % в 2009 році. Покращились показники результатів лікування: збільшилась кількість хворих, які виписані з повним відновленням здоров’я та покращенням стану здоров’я; вдвічі зменшилась кількість хворих, які переведені в лікувально-профілактичні заклади м. Харкова для подальшого лікування. Необхідно відмітити, що обстеження та лікування хворих в амбулаторних закладах району та в умовах стаціонару проводиться згідно з протоколами надання медичної допомоги дитячому та дорослому населенню, затверджених Міністерством охорони здоров’я України.

Завершився рік подією, яка позитивно зміне матеріально-технічний стан сільських медичних закладів, дасть змогу наблизити якісну медичну допомогу до кожного мешканця села. В районі створено єдиний медичний простір – всі сільські медичні заклади передані на районний рівень функціонування та підпорядковані центральній районній лікарні.

Багато позитивного зроблено в минулому році, але залишається ряд питань, які треба буде вирішити на протязі 2011 року.

Приоритетними напрямками в роботі галузі необхідно відмітити:
- покращення якості проведення профілактичних оглядів населення з метою раннього виявлення, своєчасного лікування та зниження тимчасової і стійкої втрати працездатності, зниження показників загальної захворюваності та смертності населення;
- покращення матеріально-технічного стану медичних закладів району для забезпечення виконання протоколів надання медичної допомоги населенню;
- залучення молодих фахівців до роботи в лікувально-профілактичних закладах району;
- проведення широкої санітарно-просвітницької роботи з метою пропаганди здорового способу життя серед населення, повернення довіри до імунопрофілактики та багато інших.

Підводячи підсумки роботи медичної галузі району хочу подякувати всіх медичних працівників, працівників допоміжних служб за нелегку щоденну працю, за високі показники в роботі.

Так, по показниках рейтингової оцінки стану здоров'я населення, діяльності та ресурсного забезпечення закладів охорони здоров'я населення, наш район посів 4 загальне місце серед 29 районів і міст обласного підпорядкування та 2 місце в області по обслуговуванню сільського населення.

Тож бажаю всім колегам міцного здоров'я, витримки, наснаги, внутрішнього спокою, рівноваги, всього того, що допоможе всім нам винести всі труднощі реформування галузі, підтвердити вищу акредитаційну категорію нашого закладу та відстояти позиції рейтингової оцінки серед районів області.

Головний лікар району
Спесівцева О.І.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.