Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Водохрещення Господнє, або Богоявлення.

Опубликована 25-01-2010, 22:36 в розділ Богодухів » Життя міста
  • 51
Водохрещення Господнє, або Богоявлення.
Свято встановлене на честь євангельської події, коли 30-літній Ісус Христос хрестився від Івана Предтечі у водах Йордану. Своїм водохрещенням у Йордані Спаситель започаткував Таїнство водохрещення - одне із семи головних церковних таїнств, через яке людина ніби наново народжується для життя во Христі. На честь євангельської події в цей день, а також напередодні (у водохресний Святвечір) у всіх православних храмах відбувається чин Великого водоосвячення.
Святкувати його християни почали ще з апостольських часів. Збереглося свідчення святителя Климента Олександрійського від II століття про нічне пильнування, яке вчиняється перед святом Водохрещення Господнього. Починаючи з III століття, Григорій Чудотворець, мученик Іполит і всі великі отці Церкви проводили в день свята особливі розмови з паствою, у яких роз’яснювали його зміст.
У старовину було також прийнято освячувати воду в ріці або озері, для чого в ожеледі пробивали широку ополонку - йордань, навколо якої відбувалася хресна хода. Оскільки вважалося, що вода в йордані цілюща і протистоїть «лихому оку», люди черпали в цій ополонці воду, несли додому і зберігали її цілий рік.
Так було і в Богодухові. Настоятель Свято-Покровської церкви отець Стефаній провів обряд на березі міського ставка. Освятити воду сюди зібралось багато людей. Погода стояла по-справжньому зимова: мороз, сонце і вітер робили освячення особливо святковим.
До зібрання звернулися заступник голови райдержадміністрації В.Зирянова, міський голова В.Бєлий. Вони поздоровили православних з великим святом, побажали усіляких гараздів.
Отець Стефаній провів освячення води для всіх бажаючих, щедрою рукою окропив святою водою.
Було чимало бажаючих випробувати на собі цілющі властивості води. Для цього «моржі» стрибали в крижану воду. Добре, що міська рада подбала про намети для переодягання. Богодухівський міський голова відзначив сміливців невеликими подарунками.


Предоставлено газетой "Маяк"

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.