Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Бджолярство: хобі чи бізнес?

Опубликована 31-07-2010, 11:04 в розділ Богодухів » Життя міста
  • 34
Бджолярство: хобі чи бізнес?


Завжди дивувала ціна на мед: продавці ніколи його не віддають за копійки, яка б погана торгівля не була. І те, що цей продукт вроздріб продають в основному лише самі бджолярі. Принаймні в Богодухові. Чому це так? Можливо, існують якісь неписані «солодкі» закони?..
- Все-таки чи не завелика ціна — 25-30 гривень за літр? От для порівняння молоко: 3 літри коштують майже вполовину дешевше - 10-15 гривень. Це, так би мовити, при гарному розкладі, адже у селах влітку ще й менша закупівельна ціна. А корову теж треба годувати цілий рік. І їсть вона точно не менше бджіл...


- Ну, по-перше, вартість залежить від ринкових умов — зокрема ціни на цукор, -пояснює фактично беззмінний голова Товариства бджолярів Богодухівського району Костянтин Володимирович Хирний. — Це як бензин і нафта: чим дорожче чорне золото, тим більше ми платимо за паливо. А також від пори року: весною мед можна було купити за 150 гривень, зараз, коли йде масова викачка, сума менша. У Європі він коштує теж від 2 до 5 доларів. Така от економіка.
По-друге, мед — це не товар першої необхідності, як хліб, наприклад. Без нього можна прожити щодень.
По-третє,віндовгозберігається
— віддавати його за безцінь немає сенсу. Не продав сьогодні—продаси завтра. Бджолярі здають на оптові бази і мед, і віск, і прополіс. Але рідко перепродують його комусь. Та й в нашому місті цього явища нема. Цим займаються, здебільшого, у мегаполісах, де великий потік людей. Там же частіше покупцям пропонують і несправжній мед.
По-четверте, усім відомо, який мед корисний для здоров'я. Він хорошой замінник цілій купі пігулок. А ліки на природній основі, погодьтеся, дешево не коштують...
- Якщо говоримо про гроші, то розкажіть, чи вигідний медовий бізнес? Особисто для Вас — це основне джерело доходу?
- Для мене зараз це заняття для душі. Але хто серйозно цим займається, то не залишається обділеним. Рахуйте: одна сім'я приносить в середньому десь 30 кілограмів меду. Якщо пасічник має їх з два десятки — то це 600 кілограм. Ціна 1 літра — близько 50 гривень. Тож за рік можна отримати до 25-30 тисяч.
Та, знаєте, гроші ніколи не даються легко. З бджолами клопоту вистачає. Одна сім'я коштує 400500 гривень, той же цукор 7-8 гривень за кіло — це основне, в що треба вкладати кошти. До того ж мають бути певні знання і уміння — якщо бджоли перезимують, значить є надія, що ви станете пасічником. А от як це зробити. У новачків часто комахи хворіють, гинуть. І, не повірите, вулики ще й крадуть! Треба пильнувати своє добро. Це лише на перший погляд все надзвичайно просто.
А ще—погодні умови: що занадто, то недобре. Погано, коли багато сонця: засуха і немає цвітіння. Коли постійні дощі — теж.
- Скажіть, а на Богодухівщині більше пасічників-бізнесменів чи тих, для кого це хобі?
- Більше чи менше, точно не скажу. Багато наших хлопців займаються цим для прибутку. Бо якщо з розумом до цього підходити, можна заробити. А є в селах дідусі, які заповнюють «бджолиними» клопотами своє дозвілля — тримають 1-2 вулики.
Знаєте взагалі що цікаво? Є села, де бджолярів чоловік 10-15, а де — 12, і то вони тримають бджілок лише для себе. Не знаю, чим це пояснити. Можливо, там є якийсь інший агробізнес.Може, почитає хтось цю статтю і захоче «підсолодити» собі життя — зайнятися пасікою. То нехай звертаються за порадами, ми завжди допоможемо. Будемо раді кожному. У нашому товаристві, яке існує вже понад 20 років, є бджолярі з величезним досвідом. Нас близько 300 чоловік, то ж можемо проконсультувати початківців. Бо спочатку важко всім, можна вкласти гроші і нічого не отримати. Навіть навпаки — мати збитки.
- У цьому році будемо з медом? Бо говорять, цвіту мало, спекотно...
- Він уже є. Щоправда, його кількість залежить від села. Бо, бачте, погода у нас дійсно примхлива. Цьогорічна засуха таки не на користь. Дощі пішли, але часом як по лінії — у нас злива, а сусідньому селі — жодної краплі. То ж, наприклад, у Софіївці нашим пасічникам сьогодні, думаю, не доводиться говорити про надприбутки. Мед є, але значно менше, ніж у семів'ярців. Але в принципі не скажу, що в цьому сезоні ситуація гірша, ніж завжди.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.