Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Метеостанції - 75!

Опубликована 24-07-2010, 17:12 в розділ Богодухів » Життя міста
  • 0
Метеостанції - 75!


У липні 2010 року виповнюється 75 років від дня заснування метеорологічної станції "Богодухів"

У 1935 році на околиці міста Богодухів (нині площа Жовтнева) була відкрита метео­станція. За роки свого існування її декілька разів переносили, але перерва в спостереженнях була лише в роки окупації міста німецько-фашистськими за­гарбниками. З 1944 року станція знову почала щоденні спостереження. Усі щорічники із за­писами спостережень з того давнього часу зберігаються. З 1949 року на території Богоду-хова одночасно функціонували метеостанція та авіаметеороло­гічна станція цивільна (АМСЦ), кожна з них виконувала свій обсяг робіт. У 1964 році метеостанцію закрили, і весь обсяг роботи був повністю переданий на АМСЦ. Розташована вона була на аеродромі Гавриші. Виконувалися метеорологічні, агрометеорологічні, радіаційні спостереження, а також одночасно велося обслуговування прогнозами погоди фактичною і штормовою інформацією навчального центру (а потім військової частини) для перепідготовки вертольотчиків.

АМСЦ проіснувала до 1993 року, потім відбулося велике ско­рочення штату і знову - пере­формування в метеостанцію. З 2001 року наша метеостанція знаходиться на околиці міста в дуже зручному для ведення спо­стережень місці. Завдячуючи ке­рівництву Харківського ЦГМ у нас з'явилося власне приміщення, яке ми раніше орендували, а згодом викупили, зробили ремонт, підвели газ, завезли сучасні меблі. Зараз створені всі умови для плідної праці. І ми з жахом згадуємо ті часи, коли після реформування військової частини ми залишилися на аеродромі Гавриші в нестерпних умовах. Деякий час існували без опалення і навіть електроенергії. Особливо важкою була сніжна зима 2000-го року. Навіть добиратися на роботу було великою проблемою. Але наш колектив вистояв, не зломився. Труднощі лише згуртували нас. У той час ми жартували, що працюємо дійсно на важкодоступній станції. У нас майже не було надії, що нашу станцію збережуть, не закриють. Але, незважаючи на всі труднощі, все склалося якнайкраще. Після перенесення станції до Богодухова ми з великим ентузіазмом взялися за облаштування нового місця роботи: власноруч робили ремонт, прокладали доріжки, разом зі своїми чоловіками будували підсобне приміщення, дах над ганком. Ніхто не зважав на свій вільний час: приходили у вихідні, залишалися після нічної зміни.

Колектив на станції працює дуже досвідчений, професійно грамотний, надійний. Працювати з таким колективом легко, бо всі добре знають свою справу, а знати, повірте мені, треба ба­гато: треба розумітися в природ­них процесах, уміти аналізувати і навіть відчувати погоду.

На станції працює всього шість чоловік. Тому хочу назвати всіх: В.М.Асташкова, яка тривалий час очолювала станцію і при її керівництві було здійснено ве­ликий обсяг робіт (перенесення станції, газифікацію і т.д.), М.І.Овчаренко - порадник в усіх складних професійних питаннях, К.С.Остахова беззмінний профорг протягом багатьох років, Т.Г.Сягло і Н.Є.Гунько - це наше молоде покоління (хоча і в них стаж роботи більше 15 років).
В ювілейний рік хочеться добрим словом згадати наших по­передників, які багато років віддали рідній метеостанції. Ба­гатьох з них вже немає серед живих, це - Л.В.Юзефатов, який тривалий час був начальником, радіооператори М.Ф.Жученко, І.М.Скирда, агротехнік Г.Ф.Сластін (його і до цього часу згадують у Харківському ЦГМ як досвідченого спеціаліста), синоптики - Т.Ц.Васильєва, Н.С.Бондарева, О.С.Демиден-ко, Т.М.Вовк, техніки А.М.Мої-сеєнко, К.В.Бурова.

А з тими ветеранами, що ще живі, хвалити Бога, ми підтри­муємо тісний зв'язок. Це радіо­оператор М.А.Тютюнник, техніки К.М.Кулик, Г.В.Микитенко, В.П.Михайленко.

Вітаємо їх із святами, ювілеями, телефонуємо. Хоча я розумію, що цього замало, і вони заслуговують на більшу увагу. Завдяки нашим ветеранам, до ювілейного року ми підготували фотоальбом історії нашої станції. Вони поділилися своїми фотографіями, спогадами. Адже знання минувшини робить нас духовно багатшими, мудрішими, сильнішими, хочеться прилуча­тися до добрих справ поперед­ників, викликає бажання на­слідувати їх, працювати ще кра­ще. І я вважаю, що нинішнє по­коління гідне своїх попередників.

Вітаю з ювілеєм всіх, хто працював і працює нині на
метеостанції Богодухів. Бажаю миру і світлої долі, Запалу, енергії, сили волі, Творчого вогнику, віри й наснаги, Щедрості серця, людської поваги. На довгих стежинах вашої ниви Будьте завжди ви здорові й щасливі!
Н.МЕЛЮХ, начальник метеостанції "Богодухів"

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.