Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Медична експертиза - не жіноча справа?! Нічого подібного!

Опубликована 22-07-2010, 12:07 в розділ Богодухів » Життя міста
  • 0
Медична експертиза - не жіноча справа?! Нічого подібного!


«Судмедексперт». Офіційне і якесь холодне слово. Перший образ, що з'являється в уяві, коли його чуєш, - кремезний чолов'яга в білому халаті. Обов'язково мовчазний. Це не що інше, як стереотип. Мабуть, нав'язаний телевізією. Бо у Богодухівському районному відділенні Харківського обласного бюро судово-медичної експертизи працюють лише три тендітні приємні жінки. Про особливості їхньої роботи в переддень професійного свята ми говорили з Катериною Федорівною Яровою - завідуючою відділенням.
- Професія у вас незви­чайна... - починаю розмову.
- Нічого неординарного в ній нема. Як і будь-яка інша, - спокійно і впевнено відповідає Катерина Федорівна. - Є своя специфіка, не без цього. Часто наш робочий день починається з розбитих облич, синців і сліз, анез посмішок.Але назвіть мені хоча б одну професію, яка має лише позитивні сторони?! До усього звикаєш, якщо любиш свою роботу.
- В чому вона полягає, ваша робота?
проводимо експертизу з метою установлення причин та часу смерті, наявності, характеру чи механізму виникнення тілесних пошкоджень. Та й багато інших питань, адже ми безпосередньо співпрацюємо зі слідчими, прокуратурою, судом, управлінням внутрішніх справ.
- Багато сьогодні зверта­ються на засвідчення тілесних пошкоджень?
- Вистачає, як-то кажуть. Адже ми працюємо на два райони — Богодухівський і Краснокутський. Люди йдуть постійно. Ось зранку уже приходило чотири чоловіки.
- Ви працюєте медичним експертом уже 15 років. Як вважаєте, збільшилась чи зменшилась кількість таких звернень?
- Цифри майже однакові, як і десять років тому. Якщо вести мову про тілесні пошкодження. Певно, що люди не стали агресив­нішими. Якщо ж говорити про більш сумні факти, то, на жаль, тут є тенденція росту. Це, думаю, пов'язано з низьким рівнем життя. Помирають зовсім молоді, здебільшого, чоловіки від захворювань серцево-судинної системи та зловживання алкоголем. Кількість самогубців більшає. Із 20 таких — лише одна жінка. Що змушує чоловіків іти на такий крок?! Знову таки - пи­тання економіки і частково психології. Вважається, що «суїцидник» обов'язково психічно хворий. А часто на це зважуються і від безвиході. Така от невесела картина.
- І, все-таки, нелегка це справа медична експертиза. Стільки усіляких нюансів... Хто Вам допомагає?
- Колектив у нас невеликий - усього троє чоловік. Крім мене, ще працює молодша медична сестра — Олена Ольховська та медичний реєстратор Оксана Гербіна. У кожної з них свої обов'язки. Дівчата мої теж не перший рік у бюро. Тож робота налагоджена добре.
- Якщо чесно, уявляла собі працівником вашого відділення хоча б одного чоловіка...
- Хочете сказати, медична експертиза - не жіноча справа?! Нічого подібного. Чоловіки іноді не такі уважні, пунктуальні та терплячі, що є немало важливим у цій сфері - адже багато паперо­вої роботи. Та й спілкування з людьми вимагає спокою і врівноваженості, адже приходять різні. Усе залежить від умінь, а не статі.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.