Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Зінаїда ТУР: Жити треба так, щоб совість твоя була чистою

Опубликована 2-07-2010, 09:09 в розділ Богодухів » Життя міста
  • 0
Зінаїда ТУР: Жити треба так, щоб совість твоя була чистою


А ще Зінаїда Олексіївна додає: « І щоб не соромно було за те, що робиш». Цими принципами керується лікар-хірург все життя. Напев­но, саме таке ставлення до людей стало передумовою того, що сьогодні вона має на Богодухівщині беззаперечний авторитет і повагу серед земляків. Вона - єдиний в області районний хірург-жінка, вона- та, хто віддала медицині майже півстоліття свого життя.
Скільки на її рахунку врятованих життів - не злічити. Операції на серці, трепанації черепа, резекції шлунку, вся черевна хірургія - все це пройшло через руки лікарки. Інколи секунди вирішували все, тому вона ще й стала анестезіологом, щоб, рятуючи хворого, не втратити жодної миті, щоб було більше шансів успішності операції.

Власне, вчитися, пізнавати нове - це в її крові, натурі. Гори прочитаної літе­ратури, навчання у самого Шалімова, з власної ініціативи їздила переймати досвід у клініці професора Вітебського, в інституті Єлізарова... Вчилася, вчилася, вчилася. І навіть зараз вчиться. Завжди намагалася в роботі застосовувати нове, прогресивне, першою в районних лікар­нях організувала палату інтенсивної те­рапії, куди розміщували хворих, які по­требували індивідуального спостережен­ня і догляду.
Для Зінаїди Олексіївни робота стала змістом її життя, вони стали як неподільне ціле.
З.О.Тур з тієї малочисельної когорти лю­дей, які не тільки професіонали у своїй справі, а й вирізняються великодушністю, чуйністю, інтелігентністю. Це їй передало­ся від родини - дідуся, батька, матері. В їхній сім'ї завжди панував лад і взаємо­розуміння, ніколи не було крику і супере­чок, четверо дітей зростали у любові і злагоді. Внутрішня інтелігентність, толе­рантність притаманні Зінаїді Олексіївні з юних літ. А ще у ній є духовне начало, яке теж передала їй родина. За це вона без­межно вдячна своїм рідним, дуже часто згадує близьких людей і сумує за ними. У такі хвилини ностальгії народжуються по­етичні рядки, щирі і невимушені.
Пишається Зінаїда Олексіївна своєю донькою, зятем, онуком. Наташа - голов­ний лікар профілакторію для студентів у Харківському університеті ім. Каразіна, зять Олександр Зеленський - хірург-уро-лог, майстер своєї справи, онук Роман теж уролог.
Важко сьогодні бачити інколи повну безпорадність хворого, коли у нього немає коштів на ліку­вання. У такі хвилини її небайдуже серце переповнюється тривогою, намагається допомогти, чим може. Мріє, що прийдуть інші часи, коли хворий не буде думати про кошти на ліки.
Про таку людину, як З.О.Тур, можна розповідати годинами. Вона - «Відмінник охорони здоров'я», нагороджена орде­ном Трудового Червоного Прапора. Та найбільша нагорода для неї - безмежна вдячність і шана земляків, їхні добрі сло­ва. Це для неї як бальзам на душу, неда­ремно, значить, жила і працювала.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.