Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Медики за покликом серця

Опубликована 17-06-2011, 09:00 в розділ Богодухів » Життя міста
  • 85
Протягом багатьох років у третю неділю червня медичні працівники відзначають своє професійне свято. День медичного працівника традиційно відзначають на Богодухівщині як свято людей, які віддали себе благородній справі для збереження життя і здоров’я громадян. Їхня професія потребує особливої уваги і шани. Адже саме люди в білих халатах першими приходять на допомогу і першими можуть стати благодійними донорами. Як це було помітно неозброєним оком на нещодавній акції, що проходила в Центральній районній лікарні.

Минулої п’ятниці, 10 червня, за ініціативи районної організації Товариства Червоного Хреста та Богодухівської ЦРЛ був організований День донора. Донор – це людина, яка дарує свою кров, а з нею здоров’я – хворому, життя - вмираючому.
На жаль, жителі Богодухівщини не надто активно взяли участь у здачі донорської крові, яка буде використовуватися у випадках виникнення надзвичайних ситуацій, для лікування хворих у Богодухівській ЦРЛ.

Традиційно одними із перших своєю кров’ю поділилися медики районної лікарні та поліклініки. Підтримали хорошу справу і Почесні донори: Т. О.Копелєва (лаборант), О. М. Пархоменко (КП «Благоустрій», електрик), В. І. Кучко (фельдшер). Не залишилися осторонь працівники підприємств, жителі сіл, селищ. Приєдналися до благодійної акції і голова Богодухівської райдержадміністрації Л. С. Коновалов і його заступник В. В. Зирянова.

Усі зареєстровані донори перед тим, як здати свою кров, пройшли медичне обстеження. Потім їх запрошували на сніданок, аби, таким чином, підтримати стан свого організму. А далі по черзі йшли здавати кров. Після цього кожен донор отримував талон на безкоштовний обід у кафе «Голубой Дунай».

- Всі інструменти, що використовувалися при здачі крові, були одноразові. Тому заразитися якоюсь інфекцією практично неможливо. Наші пращури жили в таких умовах, що втрата крові через постійні травмування була звичайною справою, тому боятися, що віддаючи свою кров добровільно ви неодмінно нашкодите своєму організму, не варто, - говорить головний лікар району О. І. Спесівцева. – Навпаки, люди, які практикують донорство, стійкіші до кровотеч, які можуть виникнути через нещасний випадок. Також донори рідше хворіють на ішемічні хвороби серця. Крім того, здати кров – це найпростіший і найдешевший спосіб дізнатися про стан свого здоров’я, адже отримана кров тестується на ВІЛ-інфекцію, гепатит В і С, сифіліс і т. д.

- Найголовніше, що особа, яка долучилася до такої благородної справи, може бути впевнена, що її «жертва» недаремна, - зазначила голова районної організації ТЧХУ І. А. Чайка. – Здана кров неодмінно допоможе людям, які потрапили в аварію, жінкам при важких пологах, онкохворим, хворим на гемофілію. Пам’ятайте, кожен третій житель Землі хоча б раз у житті потребує переливання крові. Одним з них може виявитися будь-хто з нас, чи нашої рідні. Бути донором – це благородна і почесна справа. Добровільна ініціатива кожного із нас буде неодмінно оцінена!

Незабаром усі медики святкуватимуть своє професійне свято. Тож хотілося б привітати всіх медичних працівників Богодухівського району на чолі з О. І. Спесівцевою з цим днем. Побажати всім міцного здоров’я, добра і злагоди. Натхнення, благополуччя та достатку. Витримки та сили у вашій нелегкій праці.

По закінченні акції О. І. Спесівцева зазначила: “Добре, що ми повертаємося до хороших традицій. Адже кров необхідна щодня. Зараз дуже багато онкохворих, серед яких велика кількість дітей. Переливання крові необхідне і для порятунку постраждалих від важких опіків, і відкритих травм… У перекладі з латини «donore» означає «дарувати». Можливо, саме ваша кров подарує життя людині, що зазнала лиха. Низько вклоняємося всім донорам за доброту і чуйність їхніх сердець, що рятують людське життя!”

Медики за покликом серця

Зліва направо: сестра-господарка хірургічного відділення Богодухівської ЦРЛ О. В. Іванова, головна медсестра ЦРЛ Л. С. Гончар, старший фельдшер швидкої медичної допомоги Н. І. Рогинська, старша медична сестра хірургічного відділення Т. І. Фарига. Ці медичні працівники брали активну участь у благодійній акції

Медики за покликом серця

Ось таким сніданком частували донорів перед здачею крові. (Зліва направо): О. А. Войтенко, житель сел. Шарівка, здає кров уже більше 10 разів. І. А. Чайка, голова районної організації, О. А. Кривоколіско із сел. Шарівка цього дня здав кров усьоме

Медики за покликом серця

С. С. Капустнік, працівник БЕМЗу, став донором упершее

Медики за покликом серця

Медики за покликом серця

Медики за покликом серця

Медики за покликом серця

Медики за покликом серця

Медики за покликом серця


Богодухівська районна організація Товариства Червоного Хреста України та Богодухівська ЦРЛ щиро дякує за допомогу у проведенні Дня донора усім керівникам таких підприємств, як ТОВ «Богодухівський молзавод», ВАТ «Богодухівський хлібозавод», ЗАТ «Богодухівський м’ясокомбінат», ТОВ «Рибоконсервний завод «Екватор». Велика вдячність: В. Ситіліну (магазин «Август»), Т. Колесник (кафе «Ветерок»), адміністратору магазина «Посад», С. Світличній СПДФО, Р. Кузьменко (магазин «Їжачок»), В. Теслі (магазин «Смак»), В. Яремчик «М’ясна лавка», Т. Юрченку (ТОВ «Ізумруд»). Допомогли підприємці: С. Чепурна, К. Бородавка, В. Кисиль, Я. Чайка, Капусник, Л. Толок, Р. Павленко, К. Мороз, А. Гогічаєва, Н. Нежид, В. Губаренко, Л. Богаєнко, О. Рідкокаша, В. Вербицький, Н. Чубова, Н. Кузнєцова, Н. Коваленко, С. Волошко, ФОП О. Ворожбит, а також волонтери медичного коледжу. Спасибі, що не залишилися осторонь, а допомогли у благородній справі. Нехай у вас та ваших сім’ях завжди панує мир та злагода, благополуччя і добро.

ФАКТ.

У акції взяло участь 53 добровольці, з них 32 чоловіки – медичні працівники.

Під час благодійної акції було відправлено 27 літрів крові консервованої в ХОЦСК на переробку.

Жителі району для оплати донорів перерахували 12021 грн., з яких 11513 грн.- кошти медичних працівників Богодухівської лікарні та поліклініки.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.