Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                 Сьогодні -
 
 
Ми раді бачити Вас на порталі Bogodukhov-City.com.ua

РЕКЛАМА


загрузка...

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА


Картопля - наш другий «хліб»

Опубликована 8-04-2011, 10:32 в розділ Богодухів » Життя міста
  • 0
Серед городніх культур картопля вже давно зайняла чільне місце. Під її посадки щороку відводяться значні площі на дачних та присадибних ділянках. І не секрет, що при вирощуванні «другого хліба» більшість городників докладають чимало сил, та ще й витрачають немалі гроші на придбання органічних і мінеральних добрив та хімікатів. У кінцевому ж результаті отримують досить-таки посередню врожайність (у кращому випадку 120-150 кг з однієї сотки), яка далеко не виправдовує вкладених зусиль і коштів.

Основна причина такого невтішного стану справ – повсюдне використання виродженого насіннєвого матеріалу, вкрай ослабленого різноманітними інфекційними хворобами. Тут вже ніякі агротехнічні прийоми підняти врожайність не допоможуть. Звичайно, що проблему можна вирішити, придбавши елітну посадкову картоплю в спеціалізованих насінницьких господарствах. Та враховуючи, що насіннєві бульби коштують недешево, а через три-чотири роки вони знову ж таки вироджуються, більшості наших городників не до вимог науки – вони змушені використовувати для посадки те, що є під рукою.


Літня посадка має переваги і майбутнє

Картопля - наш другий «хліб»

Богодухівський пенсіонер-городник Віктор Володимирович Микитенко говорить, що в попередні роки,за сприятливих погодних умов, збирав урожай з однієї сотки землі від 500 до 800 кілограм. А ось в минулому році- 400кг. «Самі знаєте, які погодні катаклізми були в 2010-му»,- говорить пенсіонер. Але цей показник є рекордним для 2010 року. У чому секрет?-запитую у богодухівця.

-Перш за все, я дотримуюсь чіткого відбору посадкових клубнів, щоб не були заражені та мали правильну форму, були без пошкоджень. Якщо картопля має більшу форму та вагу, треба розрізати її так, щоб на кожній частинці був пагін і її вага була не менше 25г. За моїм досвідом, кожні 5 років потрібно замінювати сорт та підбирати його відповідно до місцезнаходження городуі структури грунту: супісок чи чорнозем, город знаходиться біля річки чи на бугрі. Зберігаю посівні клубні, як і всі, в погребі. Перед посадкою розстеляю картоплю одним шаром на світлому місці, доки не проростуть пагони і висаджую в середині квітня під лопату. Як тільки паростки зійдуть, їх треба повністю загорнути. Не треба цього боятися-через декілька днів сходи знову з’являться. Друге обгортання проводиться тоді, коли зелені пагони підіймаються до 20см. Коли обробляю бадилля від колорадського жука, в розчин додаю мікроелемент «Реаком Картопля»- для стимуляції процесів бульбоутворення. Головною запорукою гарного врожаю є підготовка грунту: потрібно орати восени, ні в якому разі весною (тому що волога не затримається), бажано з органічними добривами-перегноєм. Весною треба вчасно « прикрити вологу».

В зв”язку зі зміною клімату вже декілька років експериментую і літню посадку картоплі. Тобто після збирання овочевих ранніх культур в кінці червня, натомість висаджую картопю. Перевага цього методу в тому, що плід формується після спеки, тобто в кінці серпня -на початку вересня. От і отримую клубні сорту «Белла Росса» вагою 200г (на фото). Та ще й до того картопля добре зберігається, аж до нової посадки.

Результат - у сівозміні та сортах

Картопля - наш другий «хліб»

А от куп'єваський фермер Рубан Сергій Олександрович стверджує, що картопля без органічних добрив гарного врожаю не принесе. Головною справою фермерського господарства є вирощування зернових культур, але все ж таки фермерська родина займається і тваринництвом, і домашнім городом. Так як в тому році був неврожай сільгоспкультур, все ж таки картопля вродила завдяки підживленню перегноєм та чіткій сівозміні культури. Картоплю ми один рік висаджуємо на полі, а на другий- на городі, а також змінюємо сорти. Тим і добилися гарного врожаю. Бажаю всим огородникам хорощих врожаїв та дотримуватися моїх порад.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.