Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Богодухівський РВ ГУМВС в обличчях


----

-----
-----
-----

Насильство у сім’ї – це злочин

Опубликована 25-01-2013, 13:00 в розділ 102 » "102" інформує
  • 0

Насильство у сім’ї – це злочин

Про насильство в сім’ї, зазвичай, говорити важко. Адже дім та сім’я повинні, по суті своїй, бути тим причалом, куди завжди хочеться повертатися, де завжди зрозуміють і підтримають. Виносити ж «сміття» з хати – не прийнято, неприємно і соромно. Тому, звичайно, про цю проблему родичі намагаються замовчувати.

Кримінальний кодекс визначає насильство в родині як будь-які навмисні дії особи, спрямовані проти іншого члена родини. При цьому порушуються конституційні права і воля жертви. Ці дії можуть носити як психічний, так і фізичний характер. Інакше кажучи, будь-які образи, поштовхи вже і є насильством, і закривати очі на це не варто. Слідом за лайкою виникають і більш «витончені» види агресії.

Міліцейська статистика свідчить, що ініціаторами конфліктів найчастіше стають представники сильної статі і, як завжди, в стані алкогольного сп’яніння. Найбільш беззахисними жертвами домашнього насильства є діти. Зростаючи в сім’ях, де «у сильного завжди безсилий винен», вони починають будувати свої відносини з оточуючими за тим же принципом. Нерідко такі діти згодом мають проблеми із законом.

Профілактика насильства в сім’ї є одним з головних напрямів діяльності правоохоронців харківської міліції. З метою недопущення насильства в сім’ї дільничні інспектори міліції, працівники кримінальної міліції у справах дітей спільно з соціальними службами постійно проводять різні заходи – рейди, профілактичні бесіди та лекції.

Закон України «Про попередження насильства в сім’ї», а також адміністративний кодекс чітко визначають відповідальність за допущення фактів подібного насильства. Так, згідно зі ст. 173-2 КУпАП, здійснення насильства в сім’ї, що не супроводжується спричиненням тілесних ушкоджень або фізичного болю, тягне за собою відповідальність від накладання на винного штрафу до адміністративного арешту строком на 15 діб.

Коментарі:

Додати коментар
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.