Мобільна версія сайту Контакти
Богодухов - городской портал
                
Сьогодні -
 
Мы рады видеть Вас на портале Bogodukhov-City.com.ua

Пошук по сайту

 

Богодухівський РВ ГУМВС в обличчях


----

-----
-----
-----

Е. В. Коваленко: «Благоустрій контролює і міліція»

Опубликована 2-04-2011, 00:36 в розділ 102 » "102" інформує
  • 0
Е. В. Коваленко: «Благоустрій контролює і міліція»


Відповідно до п. 26 ст. 10 Закону України «Про міліцію» міліція відповідно до своїх завдань зобов’язана забезпечувати виконання загальнообов'язкових рішень місцевих Рад народних депутатів, прийнятих ними в межах своєї компетенції, з питань охорони громадського порядку і правил торгівлі у невстановлених місцях, правил утримання тварин у домашніх умовах, а також контролювати утримання в належній чистоті територій дворів і прибудинкових територій у містах та інших населених пунктах району.

В законодавстві відбулися певні зміни. Які саме? З цього приводу ми поспілкувалися з начальником РВ ГУ МВС України в Харківській області Е. В. Коваленком.

- Едуарде Вікторовичу, скажіть, будь ласка, які нововведення у Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з відходами»?

- Згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з відходами", який набрав чинності 16 лютого 2010 року, на органи внутрішніх справ покладено здійснення контролю за утриманням у належній чистоті вулиць, прибудинкових територій і дворів у містах та інших населених пунктах, а також складання адміністративних протоколів за ст. 152 (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів)КУпАП.

- Поясніть, будь ласка, читачам, чи однакові Правила благоустрою для всіх населених пунктів?

- Згідно із пунктом 44 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання встановлення відповідно до законодавства правил благоустрою території населеного пункту (далі - Правила), забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, додержання тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність. Тобто затвердження Правил належить до компетенції сільських, селищних і міських рад. У зв'язку з цим Правила різних населених пунктів мають індивідуальний характер, але обов'язково відображають вимоги статті 34 Закону України "Про благоустрій населених пунктів".

- А які ж саме вимоги, зазначте, будь ласка?

- Згідно з п.4 ч.1 ст.13 цього Закону до об'єктів благоустрою населених пунктів належать території підприємств, установ, організацій, а також ті, які за ними закріплено на умовах договору. Якщо прилегла до офісу підприємства територія на відстані 20 м не прибрана від сміття або снігу і ця відстань чітко передбачена умовами договору чи Правилами, то згідно з п.1 ч.1 ст.255 КУпАП за порушення правил благоустрою територій міст та інших населених пунктів, а також недодержання правил щодо забезпечення чистоти і порядку в містах та інших населених пунктах уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення стосовно посадової особи підприємства, установи, організації. Документами, що є підставою для визначення органами внутрішніх справ території підприємства, за яку воно несе відповідальність згідно зі ст.152 КУпАП, є договір оренди чи свідоцтво на право власності на відповідну земельну ділянку.

- Скажіть, яка відповідальність передбачена для тих, хто не дотримується вимог благоустрою?

- За порушення вимог ст.152 КУпАП України (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів) передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Також хочу зазначити, що протягом 2010 року працівниками Богодухівського РВ складено 11 протоколів за ст.152 КУпАП.

- Дякуємо за змістовну бесіду.

Е. В. Коваленко: «Благоустрій контролює і міліція»

Коментарі:

Додати коментар
  • seregov

  • 4 апреля 2011 23:12
  • Группа: Користувачі
  • ICQ:
  • Регистрация: 27.07.2010
  • Статус: Пользователь offline
  • Комментариев: 15
  • Публикаций: 0
^
"підставою для визначення органами внутрішніх справ території підприємства, за яку воно несе відповідальність... є договір оренди чи свідоцтво на право власності на відповідну земельну ділянку". А якщо нема цих документів, то і відповідальності теж?
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.